Ha az űrben egy űrhajó mondjuk a fény sebességénél akár 1km/h-val is többel megy és történetesen felkapcsolunk az űrhajó elején egy "lámpát", akkor mi van?
Fénysebességnél nem fog gyorsabban menni.
De az előfordulhat, hogy a HELYI fényysebességnél gyorsabban megy: kozmikus részecskék néha megteszik ezt. Ekkor Cserenkov-sugárzás keletkezik. Olvass kicsit utána.
Elméletben: pontosan fénysebességgel megy az űrhajó. Ha felkapcsolod a lámpát, onnan nem fog egy darab foton se elmenni, mert pontosan annyival mész amennyivel a foton menne.a másik dolog: ha 1 kilométer/órával átléped a fénysebességet, akkor lehetsges h az egész űrhajód darbokra esik, vagy egy esetleges féregjáratot hoz létre, és átkerülsz egy totál más világba, vagy belépsz a szubtérbe: ezaz a tér ahol a szubatomik részecskék mozognak, amik a fénynél 22szer gyorsabbak!
A másik dolog: idődiletáció, idő torzulás: könnyen meg lehet csinálni: annyit tesz, röviden, hogy a 3 dimenziós térben való gyorsulás, csak a 4ik dimenzó rovására történhet meg, szal az idő lassulni fog. Ha érdekel, akkor fogj 2 stoppert, és lehetőleg amennyire csak lehet, egyszerre próbáld elindítani, és az egyiket hagyd otthon a másikat meg vidd magaddal. kb 2-3 hétnyi utazás után, amelyik stopper nálad volt késik. Nah szal ha fénysebeségre gyorsítasz, az idő a végtelenig lassulhat, de sose áll meg, és te ebből csak annyit tapasztalsz, ha van melleted még 1 űrhaó, és mind a ketten cigiztek, akkor azt látod h a haverodnak a cigije kétszer rövidebb, a tiedénél, de kétszer tovább tart, és úgy látnád mintha lassított felvételben mozogna az egész.
Szal ne nagyon akarj fénysebességgel menni, mer sztem kicsit veszélyes dolog.
az előttem szóló írónak: innen hallottam, olvastam, és erről műsor is volt, ahol megemlítették, hogy meghatározták a szubrészecske sebességét, ami kb 22szer gyorsabb a fénynél.
itt a link a leíráshoz:
Ez nem úgy néz ki, hogy ha még 1 km/ó hiányzik a fénysebességhez, akkor 'nosza, hajtsunk rá fiúk arra a maradék 1 km-re!'
Ilyen sebességnél ahhoz, hogy egy EZRED km/ó-val gyorsuljon - lehet, hogy több energia kell, mint az EGÉSZ eddigi gyorsításhoz!
Ahhoz pedig, hogy fénysebességre gyorsuljon, végtelen energia kellene.
A részecskegyorsítóban ma kb. 10-szer olyan nehezek az atomok ütközéskor, mint induláskor. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a fénysebesség 99%-ára gyorsuláshoz elhasználtak valamennyi energiát - a többihez pedig TÍZSZER annyit. És MÉG MINDIG nem mennek fénysebességgel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!