Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A repülőgép tervezés elsajátít...

A repülőgép tervezés elsajátítható autodidakta módon?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem szeretnék egyetemet végezni emiatt, az utasszállítók kimondottan hidegen hagynak, és a sétarepülők is.

A vitorlázók, és a sugárhajtású gépek érdekelnek a legjobban. Ilyeneket szeretnék tervezni magamnak (modellnek). Van egy gépész szakmám, és matekfaktra is jártam középiskolában egy elég jó fizika-matek szakos tanárral, úgyhogy a differenciálszámítást, és az integrálszámítást is tudom a gyakorlatban alkalmazni.



2023. jún. 16. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

"Van egy gépész szakmám, és matekfaktra is jártam középiskolában egy elég jó fizika-matek szakos tanárral"


🤣🤣🤣🤣

2023. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Egy csomó dolgot feltalálhatsz magadnak. Nyilván korántsem lesznek olyan jók mint a sok évtizedes és dollármilliárdos tapaszatalra építettek, ettől függetlenül még repülhetnek.


Mondjuk ha tök magadtól tudsz építeni egy sugárhajtóművet akkor szerintem több tucat cég venne fel azonnal.

2023. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A youtube a barátod! Sok csatorna van ahol RC repülőmodellek építésével foglalkoznak.

A modellezéshez nem kell diploma. Ha barkácsolásban jó vagy, és érted mi hogyan miért működik, stb stb, akkor simán lehet jól működő modelleket építeni.

Foglalkozz aerodinamikával, olvass a témában. Migan, miért repül a repülő, hogyan keletkezik a felhajtóerő, a kormányfelületek hogyan működnek, mir a repülés fizikája.

A PPL kézikönyvet szerezd meg valahonnan, annak az elején van csomó infó erről.


1-es: gratulálok!

2023. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg rc-repülőkről van szó, addig ez rendben van, és ha hiszek az általad elmondottaknak, akkor hülye sem vagy, ismerkedj meg az aerodinamika törvényeivel, képezd tovább magad, kísérletezz, gyakorolj bátran. De a repülőgép-tervezés nem minden tekintetben egyezik meg az rc-repülőgép tervezéssel, az picit másképp működik nagyban, és nagyon nem mindegy, hogy egy 40 centis prototípusod csapódik a földbe egy esetleges hiba esetén, vagy egy embereket is szállító Cessna, ne'adj isten utasszállító vagy egy vitorlázó(bár utóbbinál jellemzően a pilóta hibájából történnek ilyen tragédiák).
2023. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező - a leírásod alapján van annyi előképzettséged, hogy önállóan professzionális szintre képezhesd magad a kérdéses szakterületen.
2023. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#1-es gondolok neked még az általános iskola 8. osztály sincs meg, nemhogy az érettségi 😂😂
2023. jún. 16. 23:47
 7/11 A kérdező kommentje:
#2-es azért ez nem így működik, attól hogy összeraksz házilag egy kicsi sugárhajtóművet mint amilyen az rc-kbe raknak, még nem vesznek fel semmilyen céghez. Egyébiránt az interneten meg lehet találni egy csomó leírást, azok alapján akár laikusok is építhetnek maguknak egyet, ha van egy csomó pénzük erre.
2023. jún. 16. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

"ez nem így működik, attól hogy összeraksz házilag egy kicsi sugárhajtóművet mint amilyen az rc-kbe raknak, még nem vesznek fel semmilyen céghez."


Repülőgép tervezéssel foglalkozó céghez amúgy sem fognak felvenni egy gépész szakmával vagy érettségivel csak azért mert bohóckodásból összeraksz gépeket. Ha hobbiként ki akarod tanulni akkor hajrá viszont ha felvételt szeretnél nyerni olyan céghez, melynek a tervezés és a modellezés a fő profilja az egyetemi diploma nélkül esélytelen.

2023. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8-as fentebb említettem, és a kérdésben is, hogy modellezni szeretnék, nem akarok semmilyen cégnél dolgozni ami ezzel foglalkozik.
2023. jún. 17. 00:02
 10/11 anonim ***** válasza:

A repülő modellezés hobbi, és a modellek többségét nem is speciálisan képzett mérnökök terveztés, a modellezők között voltak, akik kitanulták az építéstől a tervezésig.

Valamikor az MHSZ támogatásával működtek modellező szakkörök az általános iskolákban is.

Minden hónapban megjelent a Modellezés újság, amelyek mellékletében tervrajzok is voltak.

A tervezéshez sokszor elegendő, ha az aerodinamika alapjait ismerte az illető, és összerakott már modelleket, ismerte a használatos anyagokat.

A vitorlázó modelleknél is van különböző kategória, aztán a gumimotoros modellek, és végül a motoros, távirányítható gépek.


[link]

2023. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!