Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért ellensége az acélnak a...

Kisdani19830112 kérdése:

Miért ellensége az acélnak a tűz?!!

Figyelt kérdés
A vas 1529 fokon olvad, mi az oka hogy az acél nem viseli el a fatüzet?

2023. márc. 11. 16:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 (02:26) - ne erőlködj, mert a kérdéses válaszom nagyon is rendben van. Nem tettem benne olyan kijelentést, hogy a Curie pont teljesen "azonos az ausztenit-ferrit átalakulással...", mert csak speciális esetben - eutektikus aránynál történik a folyamat egy pontos hőmérsékletnél. Csak említettem a két jelenség közötti szoros kapcsolatot és azt, hogy igenis átkristályosodás történik az acélban, mivel ezt írtad:


"Ám a Curie pontnak ehhez nincs köze, 770 °C hőmérsékleten a vas ferromágneses tulajdonságát elveszti, de nem történik kristályszerkezet változás."


Az átkristályosodás miatt gyengül, majd teljesen megszűnik a ferromágnesesség, mivel a keletkező ausztenit nem ferromágneses kristályszerkezet.

2023. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted. Attól tartok nem is akarod megérteni. Megfogadom a tanácsodat, nem erőlködök. Nem fogok a lakásod, vagy munkahelyed elé állni egy teherautóval a platóján a röntgendiffrakciós műszerrel, hogy kísérlettel bizonyítsak.

[link]

[link]

Bizonyára úgy reagálnál.

- Nem hiszek én az ilyen újmódi úri hunczutságoknak. Még, hogy pöttyökből, meg vonalakból azonosítható a kristályszerkezet!

2023. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 (23:45) Tudom mi az a röntgendiffrakciós vizsgálat, és azt is tudom, hogy mi az a fázisváltás, de nem célom belebonyolódni egy meddő vitába. Az említett dolgok alapján mindenki saját maga is mélyebben utánanézhet a témának, ha érdekli.
2023. márc. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!