Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a ChatGPT-től és 3 ismerősö...

Ha a ChatGPT-től és 3 ismerősömtől megkérdeztem, hogyan programozna le egy adott dolgot, és tőlük független ismerőseim nem tudták eldönteni melyiket válasz származik géptől?

Figyelt kérdés
Akkor lényegében vehetjük úgy, hogy a ChatGPT a Turing teszt egy speciálisabb változatán átment?
2023. febr. 7. 18:34
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Simán megállapítod. Olyan egyszerüsítéseket használ, amit emberként célszerűtlen, mert átláthatatlanná tesz részeket.

Nem mindig, de már vettem észre.

2023. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Muti már a kódokat, kíváncsi vagyok.
2023. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell egy "lényegében", egy "vehetjük úgy" és a "Turing-teszt speciális változata" a kérdésedhez, akkor szerintem ez ingeatag lábakon áll.


Nagyon nyakatekert módon tudnánk ezt belátni, és akkor se biztos. Azok a fejlesztők mentek át a Turing-teszten (tudom hogy a Turing-teszt nem erről szól, ez csak mint szófordulat használom), akiknek a kódját/válaszait felhasználták a modellhez.


Triviális kérdésekre valószínüleg hasonló válaszokat fog adni mindkét csoport. És igen: a mi a baja ennek a Fibonacci fv-nek triviális. Miért? Tele van vele a StackOverflow, és ez csak egy ilyen forrás a rengeteg közül. Kérd tőle hogy tervezzen egy appot, ami skálázható, nagyjából 500k napi usere lehet számítani, legyen könnyen bővíthető stb... Itt már nem múködik az AI magic, mert pont erre vagy hasonló kérdésre nem adott senki választ, és előző ismeretei alapján nem tud választ kreaálni. Az hogy "A skálázható appokhoz használj microserviceket" egy bóvli válasz. Ha csak tényeket sorol fel, az egy bóvli válasz. Ez egy kreatív folyamat, és itt jön egy buktató, amit talán ki tud majd küszöbölni az AI közösség talán nem: én mérnökként visszakérdeznék, ha egy részlet szükséges a válaszomhoz, de a kérdés nem tartalmazza. A ChatGPTből például ez hiányzik. Amint elkezded olyan kérdésekkel bombázni, amire nincs jó válasz, csak egyszerűen kreatív gondolkodást igényel, vagy úgy általában, gondolkodást igényel, elillan az illúzió.


Ne érts félre, a ChatGPT egy nagyon hasznos eszköz, ami nagy segítség a munkámban. De jelenleg és valószínüleg sok ideig még egy drágán üzemeltethető, nagyon jó tudás bázis keresőmotor, pár fancy extrával. A CV-met nagyon jól átírta, de a system design feladataimhoz még kelleni fogok egy jó ideig.

2023. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!