A fénysebesseg végtelennek is vehető, mert annak inerchiarendszerében az idő megáll, ami miatt bármennyi utat nulla secundum alatt tennénk meg?
A fény sebessége csak lassú inerchiarendszerből szemlélve véges, mert a mi időnk gyorsan telik. Viszont nem kell fénysebesség ahhoz hogy egy fényév táv megtételekor egy évet öregedjünk, mert minél gyorsabban haladunk, annál jobban felgyorsul számunkra a világ idő, a mi időnk hozzánk viszonyítva nem változik.
Az idődilatáció maximum helye a fénysebesseg, itt végtelen. Fénysebesség közelében egy másodperc akár százezer év is lehet.
A fénysebességhez sem inerciarendszer nem köthető, sem idődilatáció nem értelmezhető. Innen kezdve pedig értelmetlen is az okfejtés.
Amúgy inerciarendszer. Nem inerchia.
"A fény sebessége csak lassú inerchiarendszerből szemlélve véges"
Nem, mindenféle nézőpontból ugyanannyi a terjedési sebessége vákuumban. Ez a lényeg.
“Ha egy esemény egyik inerchiarendszerben a múltban lezajlott, lehet hogy egy másik inerchiarendszerben még a jövőbe esik.”
Ez csak akkor igaz, ha térszerűen vannak szeparálva. Ha a időszerűen vannak, ahol az egyik esemeny be tudja folyásolni a másikat, akkor a sorrend fix.
*ma 08:26
Nem az időt a Repülő Spagettiszörny termti minden egyes pillanatban a spagetticsápjaival.
Hú vazze, a fenti eredeti kérdésnél azt hittem, hogy mást válaszolnék, mint mikor megláttam mit írtál aztán:
" A kérdező kommentje:
Isten soha nem késik, az ördög tehet arról, hogy a mi időnk telik. Ezt bizonyítja Einstein relativitás elmélete is. Ha egy esemény egyik inerchiarendszerben a múltban lezajlott, lehet hogy egy másik inerchiarendszerben még a jövőbe esik. Kérdőre vonjuk hogy a relativitás elmélet csak fizika, vagy átlóg a hittudományba a is. A fénysebeddeg nem érhető el, ami azt bizonyítja hogy végtelen, független az eltelt időtől: Ugyanis fény sebességű rendszerben az idő.megszűnik telni! Minden utat nulla másodperc alatt tesz meg a fény."
1. "Isten soha nem késik, az ördög tehet arról, hogy a mi időnk telik. ..."
- ez egy hlyeség
2. "... Ezt bizonyítja Einstein relativitás elmélete is. ..."
- nem ezt bizonyítja
3. "... Ha egy esemény egyik inerchiarendszerben a múltban lezajlott, lehet hogy egy másik inerchiarendszerben még a jövőbe esik. ..."
- nem lehet ilyen jelenlegi tudásunk alapján
4. "... Kérdőre vonjuk hogy a relativitás elmélet csak fizika, vagy átlóg a hittudományba a is. ...."
- nem vonjuk kérdőre és értelmezhetetlen az is, hogy mi az, hogy "csak fizika", a hittudományba meg azt magyaráznak bele, amit akarnak, mert az meg nem tudomány
5. "... A fénysebeddeg nem érhető el, ami azt bizonyítja hogy végtelen, független az eltelt időtől: Ugyanis fény sebességű rendszerben az idő.megszűnik telni! Minden utat nulla másodperc alatt tesz meg a fény. ..."
- ezek sem egészen így vannak... különböző kölcsönhatások és a fotonok is boldogan mennek fénysebességgel, ami nem bizonyít semmit sem, mire utalnál és szintén nem végtelen, hanem már több száz éve kimért dolog a fénysebesség (bár akkor még nem túl pontosan), de valóban az idődilatáció befigyel
"3. "... Ha egy esemény egyik inerchiarendszerben a múltban lezajlott, lehet hogy egy másik inerchiarendszerben még a jövőbe esik. ..."
- nem lehet ilyen jelenlegi tudásunk alapján"
De lehet. Ha térszerűen szeparált két esemény, azaz a kettőt összekötő 4-esvektor nagysága negatív, akkor van olyan inerciarendszer, amikor egyszerre történnek, olyan is, amikor az A esemény van a B előtt, meg olyan is amikor B esemény történik A előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!