Kína előbb fog embert küldeni a Holdra, mint ahogy az USA tervezi a nagy visszatérést (az 1970-es évek után)?
Mennyi tudálékos hülye van itt, te jó Isten! 2-es, rád nézek éppen.
Az Egyesült Államok, számos más országgal együtt, éppen most tér vissza a Holdra az Artemis programmal. Ezekben a percekben az Artemis 1 űrhajó már visszatérőben van, december 11-én ér tengert Kalifornia partjainál. Ez még csak próbababákkal kerülte meg a Holdat, de az Artemis 2 két év múlva már űrhajósokkal teszi ugyanezt, aztán az Artemis 3 fog a Holdra szállni, feltehetőleg 2026-ban.
Az Artemis jóval nagyobb szabású projekt, mint az Apollo volt, ugyanis állandó bázist akarnak létesíteni a Holdon. Erre a tervek szerint 2028-ban kerül sor. Ezután bányászati és kutatási tevékenységet folytatnak odafenn. A 2030-as évek során pedig az itt megszerzett tapasztalatok felhasználásával indul az első Mars-expedíció.
Mielőtt valami buta proli nekiáll itt kurrogni, hogy á, ez kamu, mert ő nem hallotta, tessék megtalálni önállóan a NASA weboldalát. Arról nem én tehetek, hogy bunkóéknál csak a Facebookból áll az internet.
Nem tudom eldönteni, hogy hasznos vagy haszontalan legyen az értékelés a #3-ra. Alapjában véve egy szép és jól összeszedett válasz a megfelelő helyen, de ez a stílus nagyon nem ide való szerintem. A politika rovatban még elnézi az ember mert ott úgysem tehet mást, de itt a tudományban én nem értek egyet ezzel a stílussal.
Nem értékelem sehogyan, tartózkodom.
A Hold déli részén van egy szűk terület, amit ér a Napsugárzás és a feltételezések szerint a kráterekben van jég, vagyis víz fagyott állapotban.
Ez most egy igen vonzó hellyé változott, ami iránt szinte egy versengés is megindulhat.
A kínaiakról tényleg nincsenek pontos információk, de azért annál előbbre vannak, amit fentebb olvastunk, de lehet, hogy tényleg nem igazán versenyképesek még, de nem lehet igazán tudni, az utóbbi években hatalmas technológiai előrelépésekről tettek tanúbizonyságot.
Én emlékszem az újságcikkre, ami arról tájékoztatott, hogy a korszerűbb és fejlettebb szovjet űrkutatás révén szovjet ember lesz az első a Holdon.
Nem kis mosolygással fogadtuk az emelkedő Saturn rakéta képeit...
Azért a kínaiaknak van pár húzásuk:
- egyrészt ott nem kell akkora biztonság. Amilyen szinten az első űrhajósok mentek, azt ők már most tudják.
El tudom képzelni, hogy kockáztatnak majd azért, hogy ők legyenek az elsők, ugyanis a terület nagyon nem mindegy! Ahogy írták is.
- másrészt lehet másolni, ebben ők elég jók. Arról nem is beszélve, hogy szinte az összes amerikai gyártó náluk gyártat.
8
Hiába kockáztatsz meg spórolsz a biztonságon ha nincsenek meg a technikai feltételek. Nincs olyan rakétájuk meg űrhajójuk ami erre alkalmas meg nincs lunar landerjük. Soha semmilyen hardvert nem fejlesztettek még maguktól átcímkézett orosz cuccokat használnak. Elég messze vannak attól, hogy ők bármi ilyesmit véghez vigyenek. Kb 30 év, de ha hirtelen elkezdik beleönteni a pénzt akkor is 15-20 év. Azt meg ugye te sem gondolod komolyan hogy a nagy kormányzati beszállítók kínában gyártatják a cuccaikat. Ennyire te sem lehetsz buta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!