Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt én nem értem. Mi a trükk?...

Ezt én nem értem. Mi a trükk? Szerintem semmi se változik

Figyelt kérdés
[link]
2022. okt. 17. 14:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit mondasz hogy nem erted, akkor nem tudunk segiteni. Mondd melyik resze nem vilagos, es akkor azt el tudjuk magyarazni pontosabban.


#9: hogy erted hogy kiserletileg igaz-e?

2022. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Többféle megközelítésben egyszerűen be lehet látni, hogy duplázod az esélyed, ha váltasz. Az első válaszoló linkjében ott a wikis link, ahol ezek mind le vannak írva. A lényeg abban van, hogy a másik két ajtó közül mindig egy olyan ajtót nyitnak ki, amelyik mögött nem az autó/nyeremény van.

[link]


Számomra ez a legszemléletesebb (3-as ajtó választása esetén):

[link] #/media/F%C3%A1jl:Monty-hall2.png


#9: A linkelt wikis szócikk hivatkozásában van egy egyszerű program, futtatásonként 100 véletlenszerű helyzetet szimulál. Futtasd le pl. 10x, és kijön nagyjából a 2:1 arány.


#7: A linkelt videó hozzászólásában ott a cím: Las Vegas ostroma

2022. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Koszonom, ezer hala :)
2022. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"A lényeg abban van, hogy a másik két ajtó közül mindig egy olyan ajtót nyitnak ki, amelyik mögött nem az autó/nyeremény van."


Köszi, ezt nem láttam át.

2022. okt. 18. 06:00
 15/19 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen akkor információ kerül be a másik két ajtó rendszerébe?
2022. okt. 18. 07:00
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:

Itt van amúgy kérdező a statisztikai táblázata és ellenőrizheted is, kijön.

[link]


Azért kíváncsi lennék a nem számolt tesztre, és nem számítógépes tesztre. :) Amúgy a játékban amit leadtak ott milyen arány jött ki?

2022. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 TappancsMancs ***** válasza:
A 9-esen mit is lehetett lepontozni? Hogy kíváncsi vagyok rá? :) Vagy mit? Szerintem az emberek többségét érdekli ennek a gyakorlati kipróbálása.
2022. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én meg mindig nem értem igazából. Azt értem hogy mi történik de az okát nem látom át. Nagyon úgy tűnik hogy az egész arról szól hogy gondolkodásbeli hiányosságot lovagolnak meg, hogy az esély az nem ugyanaz a ténnyel. A hétköznapi ember pedig ezt hajlandó összekeverni és ha valami történik akkor azért hitetlenkedik mert kicsi volt az esélye holott a kicsi esély lényegében azt jelenti hogy megtörténhet.
2022. okt. 18. 12:18
 19/19 anonim ***** válasza:
Wikipédián van képes szemléltetés és úgy jobban lehet érteni
2022. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!