Szélturbinákkal és napelemekkel az adott országok területének kb a felét kéne lefedni, hogy biztosítsák mindenki számára a szükséges energiát?
A lényeg viszont az, hogy az energiatermelés esetleges, vagyis sem éjszaka, sem borús időben, sen szélcsendben nincs áramtermelés, ezért mindenképpen ki kell építeni egy másik rendszert.
Mivel gázra, szénre aligha támaszkodhatunk nagy mértékben, elsősorban az atomenergia jöhet számításba, de akkor meg teljesen felesleges az alternatív rendszert kiépíteni, mert minek két rendszer? Csak pénzpocsékolás.
Az atomerőmúvekben akkor is folyik a maghasadás, ha nincs áramtermelés, persze valamivel kisebb mértékben, mintha van, de nem annyira jelentős a különbség, hogy megérje két áramtermelő rendszert kiépíteni, működtetni és karbantartani.
Azt is vedd figyelembe, hogy egy ekkora rendszer nem csak a napelemtáblákat jelenti, hanem az üzemeltetésükhöz szükséges minden egyéb infrát is. Komoly feladat és költség lenne nem csak a kiépítés, hanem a folyamatos monitorozás, takarítás, javítás, cserék stb.
Tehát oké, hogy "csak" egy győrnyi területet foglalnak a táblák, de kell egy győrnyi út- és villamos hálózat is, meg vízrendszer, logisztikai bázis, egy csomó munkagép, azok üzemben tartása. Plusz egy kisebb hadseregnyi ember, azok ellátása, mozgatása, a munkafeltételek biztosítása, úgy is, mint öltöző, klotyó meg menza, meg munkaruha meg minden más.
Mindezek figyelembe vételével máris nagyon nincs ingyen a napenergia, sőt. Szerintem nem is érné meg. Más egy családi házra tett pártáblás rendszer, és más egy ekkora léptékű üzem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!