Amikor a zöld energiát promózzák, miért nem mutatnak ehhez hasonló képeket?
Ez valami borzalmasan néz ki. Ezek szerint az rendben van, hogy az elektromos járművek nem pöfögnek ki semmiféle füstöt, közben pedig ilyen környezetet hagy maga után az erőforrásuk előállítása? Meg hogy ártatlanokat ölnek tömeg számra, hogy a nagyhatalmak közül valaki rátegye a kezét a világ egyik legnagyobb lithium lelőhelyre?(Ukrajna) Mert azt egy percig se higyjük el, hogy az USA szolidaritásból meg emberségből segíti az ukránokat, az oroszok pedig csak nemzeti érdekek miatt szeretnék azokat a területeket visszaszerezni. Mindkét fél mindent megtesz azért, hogy a jövőben is fenntarthassa a vezető pozicióját. Az ártatlan emberi életek pedig mellékesek (mint mindig). Vége lesz ennek valamikor?
Nézz meg egy cementnek legyalult hegyoldalt, azután építenél még házat? Nem annyira támogatom a lítium akksikat, de ez így mindenféle háttérismeret nélkül csak puszta demagógia.
Az USA-nak és másoknak van elég indoka támogatni Ukrajnát. Kvázi ingyen belérúghatsz Oroszországba, fegyvereket lehet leselejtezni marketingértékkel, fegyvergyárak esetén új technológiákat lehet tesztelni és promózni. A feltételezett gazdasági gyarmatosítás szerintem összetettebb ennél. Eddig is szabad piac volt Ukrajna, bármikor odavihetted a tőkédet, hogy lítiumba fektesd. Azt esetleg lehet mondani, hogy meglévő befektetéseket próbálnak védeni.
Ez egy bánya képe igazából. Minden bánya nagy méretű és nagy mértékű kitermelés és a maga módján hajmeresztően néz ki. Nem az ilyen képek a lényeg.
Idézek belőle:
"Miért káros a lítium kitermelése a környezetre?
Bármilyen típusú erőforrás-kitermelés káros a bolygóra."
Ennyi a lényeg. Ettől még kell keresni a zöld megoldásokat és lehet, hogy még nem találtuk meg a legjobbat. De kutatni azt kell, ha másért nem, hogy ne füstös városokban éljünk.
A képre visszatérve talán egy ólom bánya jobb? Vagy egy cobalt bánya? És nem mondtam, hogy a szennyezés lényegtelen, csak ez nem egy jó fotósorozaton múlik. Itt egy cikk és rákresve sajnos sokkal több gond is van, mint amiket felsoroltál. Ott van Kongó. Kobaltot termelnek ki. És legalább jól élnek belőle a helyiek? Gondolom válaszolni sem kell rá. És hozzá még egy idézet is: "Annyi bizonyos, hogy februárban a Glencore, a kongói kobalt egyik legfőbb kitermelője, technológiaváltás miatt leépítéseket jelentett be, ..."
Kongói Demokratikus Köztársaság - wiki
"Az ország rendkívül gazdag természeti erőforrásokban, ennek ellenére a világ egyik legszegényebb állama. Politikai instabilitás, polgárháborúk, etnikai konfliktusok, fertőző betegségek, az infrastruktúra hiánya, a kiterjedt korrupció sújtják."
"Amikor a zöld energiát promózzák, miért nem mutatnak ehhez hasonló képeket?"
Mert ez mindennel így megy, hogy félig közölnek dolgokat. A zöld energiát ugyanígy félig tanulmányozva egyoldalúan promózzák és egyoldalúan ellenzik. Mindkét nézőpontot egyoldalúan mutaják be. A zöld energia még nem megoldott, de ettől még kell rajta dolgozni is és ez nem ellentmondás, hanem a teljes kép iránya.
"Ez valami borzalmasan néz ki." Hát nem mondom, hogy jó lenne a szennyezés, de a képeken azért szép színesen mutat. Csak ami mögötte van az nem jó.
2: Akárhogy nézzük, a legzöldebb még mindig a benzin, aminek az elégetett végtermékét a növények gond nélkül feltudják használni. Az már egy más kérdés hogy orrba-szájba irtják az erdőket, így persze hogy több lesz a szén-dioxid szint is. Tehát ők maguk kreálnak egy problémát amit a kisemberekre mutogatnak mint bűnbakok.
Az is megoldás lehetne, hogy korlátozzák az embereknek mennyi gépjárművet birtokolhatnak. Vannak még ötletek, de nem feltétlenül a cserén kellene gondolkodni más szintén szennyező (de nem látványosan) energiahordozóra.
dobd el az elektromos készülékeid és legyél amish!
te képmutató
Melyik növény eszik elégetlen aromás szénhidrogéneket, mert rendelnék belőle rögtön pár száz palántát, ha tényleg van ilyen.
A bányászat eredménye egy kultúrtáj - jött az ember és a saját képére formálta - megnézheted a bükkábrányi bányagödröt, az sem sokkal különb - sőt, a keleti végében találsz egy falut, Csincsét ami valószínűleg templomostól-temetőstől hamarosan eltűnik, hogy a kotrógépek kiszedhessék alóla a lignitet (mivel hogy a visontai bánya földgázosra átállításától a háború miatt valószínűleg nem lesz semmi).
Ukrajnának pedig egyáltalán nincsenek jelentős bizonyított lítium-készletei, bár hozzá kell tenni, hogy a lítium nem igazán ritka anyag a Földön - ha kimégy a kertbe és felásod, biztos hogy az első kapanyomnyni földben is kimutatható lesz a jelenléte, de bányászni csak ott éri meg, ahol kellően nagy koncentrációban fordul elő. A ritkaföldfém jelző alatt nem feltétlen azt kell érteni, hogy ritkán fordulnak elő, hanem azt, hogy az anyagtulajdonságaik ritkák, kivételesek.
A '80-as és '90-es években egyébként még a vízierőművek miatt ment a természet-buzéria: érdekes módon most senkinek semmi baja nem lenne velük, sőt már el is felejtették az emberek, hogy negyedszázada mitől kellett rettegni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!