Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne olyan fegyver...

Lehetséges lenne olyan fegyvereket alkotni, amik hasonló mértékű pusztítást vinnének végbe, mint a jelenlegi atom- és hidrogénbombák, de mindenféle radioaktív sugárzás nélkül?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl egy kis biofegyverként alkalmazott pestist elengedni valamelyik metropoliszban, sokszor nagyobb pusztítást tud végezni mint egy atombomba, bármilyen sugárzás nélkül.
2022. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
84%
Jelenlegi technikai szintünkön még nem vagyunk képesek megalkotni, de triviális jelölt az antianyag-bomba.
2022. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, mire gondolsz? Ha nem radioaktív ionizáló sugárzás még belefér:


Az antianyag, gamma sugárzást bocsájt ki, mikor anyaggal találkozik.

Egy relativisztikus torpedó/rakéta becsódáskor tudtommal szintén kelt gammát.

Egy orbitális sebességű kinetikus fegyver becsapódáskor szintén sugároz talán még röntgent is...


Deathstar kaliberű halálsugár: egy Dsyon gömb teljes teljesítménye, bár azért az nem tud egy bolygót eltüntetni.

Praktikusabb relativisztikus rakétákat gyorsítani a teljesítménye töredékével.

2022. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
A neutronbombát pont erre találták ki. Az élők között nagy veszteséget okoz, de az atombombához képest jóval tisztább marad a környezet, így hamar be lehet vonulni és a maradék élőket halomra lehet golyószórózni. Háborodott feltalálója szorgalmazta, hogy már Vietnámot is ezzel szórják meg.
2022. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern megatonnás 3 fázisú bombák relatíve kis környezetszennyezést okoznak a pusztító hatásukhoz képest. Az elpusztított városok helye nem válik lakhatatlanná vagy tartósan elszennyezetté.


Globális szempontból néhány száz hidrogénbomba felrobbantása még nem vezet az emberi civilizáció teljes kipusztulásához, bár a környezeti károk már súlyosak lesznek. A közelmúltban rengeteg kísérleti robbantást csináltak a bioszférában, mégsem pusztultunk meg.


Ami a környezeti károkat illeti, a 14-es szénizotóppal való szennyezés ma is nagyon jelentős - ez kellemetlen mértékben megemelkedne. Ez a hosszú felezési idejű szennyezőanyag gyenge béta sugárzóként belsőleg nagyon káros az élővilágra, mert biogén elem. Nem véletlenül tiltották be a légköri fegyverkísérleteket, a 14C-től nem lehet megszabadulni. Szerencsére még viszonylag gyorsan fosszilizálódik a bioszférában.

2022. jan. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Hirtelen az jutott eszembe, hogy katonai műholdakról nagy erejű koncentrált elektromágneses sugárzással lokális tűzfészkeket gyújtani egy városban és a gyúlékony anyagok, például a gépjárművekből kiömlő üzemanyag rövid időn belül egybefüggő lángtenderré változna.

A helyi adottságokhoz mérten több száz tűzfészek ellen lehetetlen lenne védekezni, a tűzoltóságnak nincs akkora kapacitása.

2022. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Az ötleted már nem számít újdonságnak, csak azért nem valósították meg, mert óriási műhold kell hozzá, amit nem lehet eldugni és titokban tartani.


A műhold összerakásához több tíz óriásrakétát kell fellőni, viszont a megsemmisítése csak egy standard (kicsi vagy közepes) űrrakéta kilövésébe kerül.

2022. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Poject Thor néven tervezett az usa egy fegyvert, ami telefonpózna méretű wolfran rudakat tudna a cálélpontra dobni földkörüli pályáról.

Kb 3 km/s becsapódási sebessége volna, a pusztító erje felér egy kisebb taktikai nukleáris fegyverrel. Kb. 10 tonna TNT-nek felel meg.


[link]

2022. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 - igen, terveztek ilyen őrültségeket, csak utána elgondolkodtak azon is, hogy mibe kerül egy kiló volfrám és mennyi energiába kerül azt pályára állítani. A 10 tonna TNT energiája pedig nagyjából egy köb nafta égéshőjének felel meg. Az eldughatatlan fegyverrendszer pedig csak csekély töredékét éri egy eldughatónak.


Ha most vesszük az új hiperszonikus rakétákat, messze hatékonyabb fegyverrendszerek állnak már csatasorban a 3-ik világháború lerendezéséhez.


És hát beláthatjuk - a nemzetközi helyzet nagyon fokozódik...

2022. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!