Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létre lehetne hozni extrém...

Létre lehetne hozni extrém radioaktív szigetelő anyagot?

Figyelt kérdés
Ólom atomjait rácsszerkezetbe rendezik. De csak egy atomnyi vastagságút. Majd a következő réteget ugyanilyen rácsszerkezetbe, de kissé eltolva. A következőt megint. Így létrejönne egy olyan szigetelő anyag, amin a részecskék nem tudnak áthatolni, mert a kis elcsúsztatások miatt nincs olyan rész, amibe ne ütközne bele. Már az elején beleütközne, mert minden rész fedve lenne, hiába kicsi a részecske. Lehet, nagy vastagságot tenne meg benne a részecske, de végül beleütközne az atomba
2022. júl. 18. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az atommag nagyon pici az atomhoz képest, némelyik sugárzást csak a maggal való ütközés állítja meg ezért nem tudsz kevés réteggel áthatolhatatlan falat csinálni.


Egyébként sok fém rácsszerketete pontosan olyan, mint amilyennek leírtad.

2022. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt jó dolog hogy ilyesmin gondolkozol, másrészt még sokat kell tanulnod.Ásd bele magad a témába, az mindig hasznos. Egy egész könyvet nem tudok neked ide írni de mindent megtalálsz a neten mi kell neked.
2022. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fémekkel az a nagy probléma, hogy ha becsapódik az egyik oldalon egy nagyon nagy energiájú elektron akkor a másik oldalon az energia egy része röntgensugárzásként fog kilépni.


Pont ezért nem alkalmaztak nehézfém "páncélzatot" a Apollo programban, mert a világűrben jelen lévő "kozmikus sugárzás" miatt elég hamar összejött volna az éves és a halálos sugárdózis, meg ez baromi nehéz is lett volna. A legjobb ilyen "szigetelő" a víz, de az is túl nehéz és problémás. Néhány oktató/kutató reaktor nyitott medencében üzemel és akár felé is hajolhatsz, semmi problémád nem lesz tőle.


A NASAnál anno kifejlesztettel valami többrétegű műanyag-fém borítást ami könnyű, méretre szabható és ezzel bélelik az űrjárműveket.

A NASAnál találni fogsz erről leírást szerintem. Hasonlók:


[link]

[link]

2022. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az atom magja annyira pici részét foglalja el a térnek, hogy még nagy vastagságban is művészet eltalálni.

Persze Rutherfordnak is sikerült néha - meg is lepődött rajta rendesen. Ilyenkor volt, hogy ellenkező irányba pattant vissza a lövedéke.

2022. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyik sugárzás ellen akarsz védekezni (alfa, beta, gamma, ion)? És milyen energia tartományban és milyen dózist kell megakadályozni?
2022. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!