Mekkora a jelenleg legkisebb nyomottvizes reaktor?
Kis méretekben nem reaktort használnak, hanem vannak ún. radiokatív áramforrások (pl. beültethető orvosi eszközöknél is használtak ilyeneket, hogy most használják-e nem emlékszem). De pl. világítótornyok esetén gyakori volt a használata. Hosszú távú repülésre tervezett űrszondák esetén szintán van ilyen /pl. ha jól emlékszem talán ilyen van a James Webb úrtávcsőben is, ezért korlátos az élettartam/. Itt nem a láncreakciót használják, hanem a természetes hasadáskor kelletkező hőt. Részletesen ld.: a következő egészen jl használható wikipedia oldalon:
#1 A James Webb űrtávcső napelemekre megy. A Voyagerek és hasonló, Naptól távoli szondák használnak radioaktív energiaforrásokat.
Kis reaktorokat pedig nyilvánvaló okokból sohasem fognak használni a civil szférában. Még egy fogorvosi röntgencsövet sem használhatsz otthon legálisan (hacsak nincs eszement sok szórni való pénzed a dolog legalizálására).
Relatíve olcsó és életképes javaslat:
Vedd tele a pincét PB palackkal úgy 10 évre - és 10 évig nem lesz számlád - logikus!
Kérdező - az atomreaktorról sem "tudod a mobilod tölteni, nem megy róla a légkondi, az internet, szórakoztató elektronika, mosógép stb." - mert előtte (házi méreteknél) egy pöfögő hengeres gőzgépet kell hajtanod vele!
A PB-palackról közvetlen megy egy kis belső égésű motor, sőt abszorpciós légkondi rendszernél direktbe lelet vele fűteni.
Radioaktivitásról már hallottál? Tudod mivel jár egy ilyen cucc a gyakorlatban? Tudod mibe kerül egy ilyen berendezés ártalmatlanítása használat után?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!