Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Cellulózbontás enzimekkel?

Cellulózbontás enzimekkel?

Figyelt kérdés

Szóval az jutott eszembe, hogy a tehén megeszi a füvet, és meg tudja emészteni, mert vannak olyan enzimjei, amik bontják a cellulózt. Nem lehetne ilyet készíteni? Kivonni a tehén gyomrából, vagy szintetikusan csinálni, ilyesmi. Ha kirándulni mennék, akkor vinnék magammal egy üvegnyit belőle, és amikor megéhezem, akkor csak betolok egy kortyot, aztán lehet legelni a füvet, meg faleveleket, meg rágni a fakérget, és az enzim meg segít a gyomromnak lebontani. És akkor nincs gond arra hogy elfogy a kajám és éhes leszek, mindig lehetne mit enni.

Ilyen van már? Lehet ilyet kapni?



2022. máj. 22. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező - nem te találtad fel a spanyolviaszt. A cellulózból közvetlenül hasznos cukrok előállítása vegyipari módszerekkel egy régóta kutatott témakör. Eredmények már biztosan vannak, gyakorlati alkalmazás még nincs.
2022. máj. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A cellulózt nem a tehén bontja le, hanem a benne élő baktériumok.
2022. máj. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Z003 ***** válasza:
91%
Amit te keresel az a celluláz, ez az enzim a cellulózt glükózzá bontja. Viszonylag széleskörben használják az élelmiszer iparban. Viszont nem egy csodaszer, elég lassan dolgozik és az emberi emésztőrendszerben viszonylag gyorsan deaktiválódik. A növényevők nem véletlenül kérőznek mivel a cellulóz bontás nagyon lassú, így rajtunk keresztül érne minden mielőtt érdemben elkezdené az enzim lebontani.
2022. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
YouTube-on Nile Red a csatornáján két módszerrel is csinált cellulózbontást két videóhoz. Amikor WC-papírból csinált pálinkát akkor az enzimes módszert használta, amikor pedig gyapotvattából csinált vattacukrot akkor kénsavval bontotta, az utóbbival az a baj hogy elég sok kátrányt csinál mellékterméknek amitől nehéz megszabadulni.
2022. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:
100%

Ahogy a 2. válaszoló írta, nem a marha termeli a cellulázt, hanem a benne élő baktériumok, és ahogy az 1. és 3. válaszoló írta, használják is sok mindenre, a kávéérleléstől a textiliparon keresztül a bioüzemanyagok előállításáig.

[link]

Génmódosítással amúgy lehetne olyan embert (vagy állítot, utóbbit még legálisan is) csinálni, akinek a szervezete termel cellulázt, az más kérdés, hogy a Z003 által leírt okok miatt így sem nagyon tudna füvet emészteni.

2022. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A növényevők nem véletlenül kérőznek mivel a cellulóz bontás nagyon lassú"


Nem emiatt kérődzenek, hanem azért, mert a növény rostjait nagyon apróra kell őrleni, hogy egyáltalán feldolgozható legyen.

2022. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Z003 ***** válasza:
100%
Igen apróra kell őrölni a rostokat, hogy nagyobb legyen a felülete. Mert nehéz megemészteni a rostokat, amik cellulózból állnak.
2022. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!