Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen polarizáltságúak az...

Milyen polarizáltságúak az iránytűk?

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 20:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Keress rá.

Kulcsszó: domain. Például a vasban ilyen a kristályok elrendeződése, 1 doménen belül mind egyforma (az a kettő, ahogy írtam).

A mágnesezés azt jelenti, hogy beforgatod a doméneket egy irányba.

2022. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Oké, de nem azt jelenti, hogy meg is csinálják. Aranyat se atomonként gyárják le, mégha lehetne is elvben ha összepakolgatják az elemi részecskéket( ,még sokkal drágábban mint bányászni aranyat).
2022. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De, rosszul tudod, készítenek így aranyat.

Azt jól tudod, hogy jó drága. Kb. 100-szor annyiba kerül, mint a természetes.


Nem azt mondtam, hogy így készítik a mágneseket, hanem azt, hogy így néznek ki.

2022. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam, hogy így készítik a mágneseket, hanem azt, hogy így néznek ki."

Azt látom, hogy itt írtad 11:52-kor:

"Ha egy nagyobb darabra gondolsz, az úgy készül, hogy kicsi, elemi (és szintén 2 pólusú) mágneseket azonos irányban egymás mellé tesznek."


"Azt jól tudod, hogy jó drága. Kb. 100-szor annyiba kerül, mint a természetes."

Aha, és hány tonnát csinálnak így? A végén még ki ne találd hogy nem is írtál olyat, hogy készítenek így aranyat a gyakorlatban is.

2022. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jó, ez csak szemléltetés volt.

Persze, hogy nem így illesztik össze.


Aranyat pedig készítenek: nagyon keveset, és orvosi célokra.

2022. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!