Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Mars terraformálása esetén...

A Mars terraformálása esetén vajon mi alapján számolnák az ottani emberek életkorát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel sikerülne terraformálni a Marsot, és életvitelszerűen élnének emberek a Marson. Sokan már ott is születnének


Szerintetek mi alapján számolnák az emberek életkorát a Marson??


Pl én 30 éves vagyok, viszont ha a Marson születtem volna (ugyanakkor mint a földön) Marsi években számolva csak 16 éves lennék.


2022. márc. 17. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Majd eldöntik a tudósok, de előbb a terraformálást kellene megoldani. Amúgy van egy jutyub videó pon erről, hogy melyik bolygón hány éves lennél. A Naphoz közelebbi bolygók, pl Merkúr sokkal rövidebb idő alatt kerülik meg a Napot, mint a távoliak, pl Neptunusz. Azt most ne firtassuk, hogy mindegyiken meghalnánk 1 másodpercen belül. Erről is van videó. :)
2022. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

a kultúrától függ. eleinte földi évben, később viszont lehet, hogy ráállnának a marsi évre. nincs jelentősége.

az sokkal érdekesebb, hogy az alvás-ébrenlét ritmusát hogy oldanák meg olyan égitesteken, ahol nagyon más egy nap időtartama (ez a Marson kevésbé probléma, az ottani 24 óra 40 perces napokhoz nem lenne nehéz alkalmazkodni)

2022. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Már egy idő után ez is komoly bioritmus ingadozást mutatna, hogy 40 perccel több egy nap.

Én is úgy gondolom eleinte földi évekkel számolnák, vagy feljegyeznék az illető születését földi idő szerint is,meg a halálát is.Később lehet áttérnének egyedi marsi időszámításra.

2022. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Már egy idő után ez is komoly bioritmus ingadozást mutatna, hogy 40 perccel több egy nap."

#3 ez nem biztos. sok tanulmány azt mutatja, hogy a földi nap sem passzol tökéletesen a bioritmusunkhoz, nappal-éjjel váltakozás nélkül az ember bioritmusa a 24 órásnál valamivel hosszabb periódusra áll be (igaz, inkább 10-15 percekről van szó, nem 40-ről)

2022. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. a nap hosszát bizonyos határok között tolerálja az ember. Minél nagyobb az eltérés, annál kevesebb ember (szervezete).

2. A kérdés nem életszerű, tekintve, hogy ez "ipari mértekben" nem fog megvalósulni a következő 100 évben. Ha pedig szükség lesz rá, feltehetően - praktikus okokból - a helyi idő szerint számolnak. És ha szükség lesz rá, átváltják. Ma is így van ez sok egyéb dologban.

2022. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A csökkent gravitációhoz való alkalmazkodás lenne a legsúlyosabb probléma. Az emberek egy idő után úgy elsatnyulnának, hogy nem is mehetnének vissza a Földre.
2022. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyan lenne, mint amikor egy ország áttér egy új pénznemre, és egy ideig mindennek fel van tüntetve az ára az új valutában, és a régiben egyszerre.

Szóval az Lenne, hogy "Feri vagyok, földi években 30 éves, marsi években 16."

2022. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!