A kalóriát hogyan lehet átszámolni milliamperbe?
Ha már van vezeték nélküli töltés meg úgyis jönnek a beültethető chipek, akkor logikus lenne a saját testemmel tölteni az okoseszközeimet, akkor pedig sosem merülnének le és kényelmesebb lenne plusz 200 gramm natúr csirkemellet megennem, mint elavult lítium-ionos power bankekkel sakkozni, hogy mikor melyiket töltöttem utoljára, mert állásában is veszít a kapacitásából.
Az ötlet onnan jött, hogy olvastam olyan új fitneszeszköz teszteket, ahol már méri wattban a futás meg biciklizés teljesítményét. Ha egyik irányba lehet váltani, akkor a másikba is.
"Egy tenyérnyi testfelületen 0,01W elektromos teljesítmény állítható elő ezzel a módszerrel. A mai mobilokat meg 30 wattal töltjük"
Vagyis egy búvárruha-szerű cuccot felvéve nyáron egyrészről hűtené a testünket az energiaelvonás miatt, másrészről meg mondjuk 1-2 wattot tudna termelni.
A mobilokat 30 wattal töltjük és 1-2 óra alatt napokra elegendő energiát préselünk ezáltal a lítium-ionos aksiba (mínusz veszteség). Tehát magának az eszköznek, hogy ne merüljön, hanem stagnáljon, kevesebb is elég.
Valami olyasmi megoldás kéne, ami közvetlenebbül rávan kapcsolva az ember energetikai rendszerére, mint egy ilyen termoelem. Kivülről vagy belülről bizonyos izmokhoz lehetne kapcsolni, és azok az izmok mozgatnának valamilyen dinamoszerű eszközt. És egy közepes intenzitásu járással mondjuk 10 wattot termelne. Valahol a boka vádli, térd combizom, esetleg csipő hát körül kéne elhelyezni.
Az rémlik, hogy a cipőtalpba probáltak már épiteni energiatermelő berendezést, amikor rálép összenyomja aztán kirugozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!