Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a tudományos neve annak a...

Mi a tudományos neve annak a jelenségnek, amikor nagy sebességű járművek fehér csíkot "vágnak" a levegőbe?

Figyelt kérdés
Pl.a vadászrepülőgépek szárnyvégeinél látni (főleg hirtelen irányváltoztatásnál),de még Forma 1-es versenyautók hátsó légterelőinél is megfigyelhető ez a jelenség nagy sebességnél.
2008. dec. 15. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
"kondenzcsík"-nak hívják, különösebb neve ezen felül nincs.
2008. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kondenzcsík nem az üzemanyagkibocsájtással van kapcsolatban inkább?
2008. dec. 15. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
2008. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendi vagy,de nem erről van szó!
2008. dec. 15. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát miről? A linkemben elolvashatod az elméleti halandzsát. A kondenzcsík a nagy magasságban szálló repülő szárnyaira ráfagyott és onnan lehullott jégdarabokból, jégkristályokból áll. Tudományos neve szerintem nincs.
2008. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A jelenség,amiről kérdeztem nem folyamatos,nem csak nagy magasságban jelentkezik és nem is csak repülőknél.Az üzemanyag elégetésével sincs kapcsolatban.

A linked szerint a kondenzcsík tulajdonképpen a repülőgépek "kipufogógáza".

2008. dec. 15. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kondenzcsík azért van, mert a megbolygatott levegőből kifagynak a vízmolekulák. Az, hogy a kipuffogógázra, vagy az eleve ott lévő porszemcsékre, mint kondenzációs magokra - csak a mennyiséget befolyásolja.


Tehát a kondenzcsík NEM maga a kipuffogógáz!

2008. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok.

Közben rájöttem miről beszélsz.

erről, ha minden igaz: [link]


ez is kondenzáció, csak itt a nagysebességű levegő nyomása és ezzel együtt a hőmérséklete csökken le annyira, hogy a víz kicsapódik pára formájában. pongyolán fogalmazva köd keletkezik.

2008. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,pontosan ez az!

Köszönöm a hasznos infókat!

2008. dec. 15. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!