Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tudódok az intelligencián...

A tudódok az intelligencián csak a problémamegoldó képességet értik?

Figyelt kérdés

Mesterséges “intelligencia”. Ezt is intelligenciának nevezik csak mert megold bizonyos feladatokat.


Az intelligencia csupán ennyiből áll?

Nem tartozik hozzá az öntudat? Érzelmek? Szeretet? Bűntudat? Lelkiismeret? Igazságérzet? Szomorúság? Boldogság?


Szerintetek milyen veszélyeket tartogat az a tény, hogy a kutatók az intelligenciának csupán a problémamegoldó részére fókuszálnak?


Ez fog elvezetni az érzéketlen, kegyetlen mesterséges intelligencia ördögidézéséhez?


2021. dec. 23. 10:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

8


"Mert tudnia kellene ezen túl, hogy a matériából miként lesz szellem (akár tudatnak, akár problémamegoldónak, akár érzelemnek vagy bárminek tekintjük). Erről azonban még ötletei sincsenek, nemhogy hipotézise, pláne elmélete, és akkor szó se esett annak alapján a kivitelezésről."


Igen, ez egy nyomos indok, hogy miért is nem kellene az intelligencia szót feleslegesen koptatni, hisz még a legokosabb tudósok sem tudják mi az és miből lesz.


"Eredetileg az intelligenciát az emberi és állati élet megkülönböztetésére használták"


Pontosan, a hagyományos álláspont szerint az embernek van öntudata míg az állatnak nincs, az ember érez míg az állat nem, csupán ösztönös.

E mentén hogy nevezhetnénk egy robotot intelligenciának, emberrel egyenértékűnek? Nem mondom, hogy ez istenkáromlás, de minimum tiszteletlenség a természettel, emberi fajjal szemben.


Az intelligencia még a tudomány szerint sem egész biztosan az elemi részecskékből, reakciókból lesz. Akkor miért szaladunk előre ennyit?

2021. dec. 23. 20:18
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan, a hagyományos álláspont szerint az embernek van öntudata míg az állatnak nincs, az ember érez míg az állat nem, csupán ösztönös."

Elég meghaladott álláspont már ez a "hagyományos álláspont". Egy csomó állatfajra jellemzőek az érzelmek, az intelligencia valamilyen mértéke, az öntudat bizonyos foka, minél közelebb áll az emberhez, többnyire annál inkább. Ők sem mindig csak ösztönből cselekszenek, és olykor az ember sem képes elnyomni az ösztöneit. Nincs ilyen éles határvonal, amit ennek a "hagyományos álláspontnak" próbálsz tulajdonítani.

2021. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!