Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Találmányt hol tudok levédetni?

Találmányt hol tudok levédetni?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy nagyszerű forradalmi és innovatív óriásgépet, ami 6 részből áll, és részenként külön az úton közlekedni tud egy sofőrrel, összesen 6 sofőrrel. Amikor megérkezik a 6 gép a telekre, összeállnak eggyé, és kicsit hasonló mint egy 3D nyomtató de más azért teljesen csak hogy legyen némi elképzelés. Házat tud építeni, csak ki kell választani milyen ház legyen. Egy éghetetlen, egészségre nem káros anyagból, mely gyorsan köt, és a rovarok kerülik. Mindössze 3 emberre lesz szükségem. Egy ügyes programozóra, egy ügyed gépészmérnökre, és egy jó építészmérnökre. Ez tulajdonképp a jövő technológiája lesz. Nincs több cement, segédmunka és egyéb primitív dolgok, amelyek a múlté. A tető többé nem lesz hegyes csak lapos, anelyre kiülhet az ember, és medence is ajánlot. A színe bármilyen lehet, több millió szín közül.

Ezt szeretném levédetni.



2021. nov. 28. 19:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%
Én a felét sem értettem ennek. :(
2021. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%

"Pusztán egy ötlet nem oltalmazható. Az ötlet kidolgozása, annak megvalósítása esetén (pl. találmány kidolgozása, novella megírása, logó megalkotása stb.) alkalmas lehet arra, hogy szerzői jogi védelemben vagy iparjogvédelmi oltalomban (pl. szabadalom, használatiminta-oltalom, dizájn-oltalom vagy védjegyoltalom), esetleg üzleti titokként vagy know-how-ként jogi védelemben részesüljön"


Egyébként programozók én beszállok ha tudsz biztosítani versenyképes kompenzációt :)

2021. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
#12 A bevételt négyfele osztjuk, én vagyok a feltaláló, és a másik 2 szakember is kap 25%-ot. Illetve ezek megbeszélés tárgyát képezik. Az anyagköltséget állom. Tehát 2 megoldás létezik. Egyikben elmondom mit kell leprogramozni, fix összegért illetve jutalékalapú megoldás, amelyben a házak után jutalék jár. Jogosítvány feltétel hogy már négyen 4 épet vezethessünk, ahhoz már csak 2 sofőr kell vagy többször fordulunk, az is egy megoldás.
2021. nov. 28. 22:05
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Háát.

Nem akarlak elkeseríteni, de a 3D nyomtatót már feltalálták. Azt hiszem Orosz vagy Németországban már házat is építettek vele.


Ebben csak annyi az új hogy 6 részből áll össze.


De a szöveg nem volt rossz. Van egy üzletemberes beütése.

A 3szög tető ahhoz kell hogy a víz lecsorogjon/ha nagy hó esik ne törjön össze a súly alatt

2021. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
4 gépet*
2021. nov. 28. 22:06
 16/33 A kérdező kommentje:
#14 Ez nem törik össze. Erősebb a betonnál.
2021. nov. 28. 22:12
 17/33 A kérdező kommentje:
Illetve földrengésbiztos és vízálló. A cserép, pala illetve zsindely a múlté, ezekre semmi szükség, mert ez egyfajta éghetetlen műanyag.
2021. nov. 28. 22:15
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt komolyan gondolod, akkor gondok vannak.
2021. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%

Ja, és szerinted majd az "ügyes gépészmérnök" vezeti neked "a gépet"?


És gondolom "az anyag" sincs meg. 😁

2021. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
91%

Nananana

Ájjon már meg a menet


A gép az egy dolog, de mi ez az elpusztíthatatlan csoda anyag?

2021. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!