Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hallottam egy olyan állításról...

Hallottam egy olyan állításról, miszerint a nanotechnológia már ott tart, hogy folyadékba tudnak elhelyezni nanorészecskéket, amik távolról jelet kapva megtehetik azt, amire éppen programozzák őket. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Ha esetleg igaz, van erről forrás?

Ha pedig nincs ilyen, mi a jelenlegi legnagyobb áttörés vagy újdonság?



2021. nov. 25. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az oltásra gondolsz igaz? Chip-et fecskendezned beléd, aztán távolról bekapcsolják és az Orbánra szavazol. Teljesen életszerű és logikus
2021. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen már volt az X-Aktákban is amikor Skinner vére tele volt távirányítású nanorobotokkal és Krycek majdnem megölte... :D
2021. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

@off

Ma voltam a 3. Pfizeremért. Fogorvostól mentem oltásra. Amikor kijöttem a fogorvosi rendelőből két idős házaspár volt a váróban, beszélgettünk kicsit, majd mondom nekik: bocs, de mennem kell, mert időpont 3. oltásra. Erre mondja az egyik kisöreg, hogy azért még el kell mondania, mit olvasott tegnap a neten: 1. oltással adják be a chipet, 2. oltással aktiválják, 3. oltással olvassák ki belőle az adatokat. Mondanom sem kell, hogy zengett a nevetéstől a váró, és én végigröhögtem azt az 5 perces utat az oltópontig és ilyen állapotban estem be a szurira. Kérdezte a doktornő, hogy mi a "baj", mondtam neki(k) hogy megérkeztem "adat leszívásra" - és elmeséltem az előzményeket. Persze ott is kitört a röhögés...

2021. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%

Ezt a technológiát hogy nanotechnológiás oltásokat csináljanak mát tíz évvel ezelőtt is készen volt.

2015 körül a vuhani labor több milliárd dolláros támogatást kapott, hogy a koronavírus törzsek közül találja meg a legfertőzőbb törzseket, majd különféle génmutáció előidézésével fertőzőképessé tegye ezeket.

2017 körül bill gates már nemzetközi fórumon emberiség kötelező oltásáról beszélt.

2018 körül már különféle alapítványokon keresztül bill és melinda gates alapítvány már vakcina pass-oakt reklámozott, hogy ezek lesznek majd az emberiség új jövője,egyfajta totális egészségügyi rendszer kontroll meleltt.

2019-ben megjelent egy állítólagos új vírus, ami után elég érdekes egybeesések voltak az előtte felbukkanó események tekintetében.

2021. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Vannak ilyen fejlesztések, és kb ott tartanak, hogy külső behatásokra, pl polarizált elektromágneses sugárzásra képesek formát váltani bizonyos polimerek. A cél olyan nanitokat létrehozni gyógyászati célból, amelyek pl elpusztítják a rákos sejteket. Az, hogy önálló program szerint cselekedjenek még erősen scifi, ez kb még az öklömnyi méretnél tart.
2021. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy önálló program szerint cselekedjenek még erősen scifi, ez kb még az öklömnyi méretnél tart."

Igen, és az is több ezer dolcsiba kerül. Igen életszerűnek tűnik, hogy egy még sokkal jobban miniatürizált, tehát még sokkal drágább dolgot csak úgy pacsira fecskendeznek a szőröstalpú Jóskába bivalyb...nádon, meg a kricsmitöltelék Pistába. Vajon ki és mit szeretne belőlük kiolvasni? Hogy az asztal alá bírta-e inni előző nap egyikük a másikukat a kocsmában? Vagy hogy mit dalolásztak záróra után hazafelé menet? Ezek biztosan igen fontos információk lehetnek, ha egy sokezer dolláros eszközt kell ezért beléjük fecskendezni.

2021. nov. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
91%

1-2 tized mm méretben tudunk produkálni olyan nanostruktúrákat, amik mondjuk külső elektromágneses jelre, erőtérrel összehúzódnak, kitágulnak és így, mint egy izomsejt mocorogna. Megfelelő formai kialakítással ezeket már akár irányítottan úsztatni is lehet.


Mondom 1-2 tized mm.


A nanorobotok kifejezés ezekre annyira passzol, mint a kezdetleges szobányi számítógépekre a laptop.


Biztosan fog ez még sokat fejlődni, de ma még csak a jövő nanorobothainak ELEMEIT protózzuk, azt is még túl nagyban.


Például létezik már nanométeres kategóriában lévő primitív villanymotor, egy kezdetleges léptetőmotor, ami ugyan önmagában kicsi, de a működési környezet szükséglete még jócskán mm-es tartományban van.


Szóval nem, ma még nem léteznek nanorobotok. Egyáltalán.

2021. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha a nanotechnológia ott tartana, akkor nem kellene aggódnuk a méhek fogyása miatt, mert nanorobotokkal pikk-pakk pótolhatóak lennének. De sajnos attól a víziótól amit felvázoltál, még nagyob messze vagyunk!
2021. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tény az, hogy a nanotechnológia létezik. (Hogy titkos kutatások is, az valószínű, de nem tudni hol járnak...)

[link]


Az is tény , hogy a technológiát használják folyadékokban. Nem olyan drága, ha több millió liter folyadékot ellátnak vele.


[link]


Rádióhullámmal való (és más hullámokkal) távirányítás létezik.

A fejlettségről nem lehet biztosat tudni, azt előbb mindig kiaknázzák... Az sejthetjük, hogy nem a természet védelem lesz az első!

2021. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!