Hogyan lehet kálium klorátot készíteni?
Ipari előállítás: Hasonló a nátrium-klorát előállításához. Tömény, gyengén savas KCl oldat elektrolízisével 70 - 80 °C hőmérsékleten, diafragma nélkül. Az anód platina, vagy magnetit.
A kálium-kloridtól frakcionált kristályosítással választják el.
Az elektrolízis:
Így néz ki:
Ez meg egy videó némi hibával:
https://www.youtube.com/watch?v=rCp3lcFQeR8
Komoly hiba, hogy az egész kísérletet elszívófülkében kellett volna csinálni.
A klórgáz nem játék, tüdővizenyőt okoz ami többnyire halálos kimenetelű.
Hiba a te szempontodból: A videón egy lapos-elemet használ áramforrásnak, egy kísérletnél még elmegy, de az elem a legdrágább áramforrás.
Neked egy szabályozható feszültségű, egyenáramú tápegységre lesz szükséged. Lehetőleg biztonsági transzformátorral.
Az alkalmazott anód sem jó a te igényeidnek. ( Erről majd talán később írok.)
A diafragma megnevezést több tudomány is használja. A kémiában olyan agyag ami az anód, és katód teret elválasztja, az ionokat átengedi, de az oldatok keveredését gátolja. A diafragma készülhet porózus, égetett agyagból, bőrből, megfelelő műanyagból. (stb.)
// Pl. Az optikában a diafragma fekete lemez a közepén lyukkal. //
Ha bepárolunk egy oldatot amiben többféle anyag van feloldva, először a legkevésbé oldékony anyag válik ki (, kristályosodik ki ), azután a többi.
Ha az oldatot az első komponens kiválása után leszűrjük, és úgy folytatjuk a bepárlást azt nevezzük frakcionált kristályosításnak. / Gyakran a kellő tisztaság eléréséhez többször meg kell ismételni az eljárást. /
Tűzijátékot, rakétát akarsz csinálni? Remélem sikerült elvennem a kedvet attól, hogy néhány ezer forintért kockáztasd a saját, és családod egészségét, vagy életét.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!