Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen út vezet ahhoz, hogy...

Milyen út vezet ahhoz, hogy valaki agykutató legyen?

Figyelt kérdés
Milyen szakon erdemes indulni egyetemen? Biológia, orvosi, pszichológia? Valamint az erdekelne még, hogy ez-e a legpontosabb fordítása az angol neuroscientist kifejezésnek?

#agykutató #Neuroscientist
2021. nov. 10. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy pszichológiailag vagy biológiailag akarod-e az agyat kutatni. Első körben ezt döntsd el.
2021. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Ha az idegrendszer működését akarod tanulmányozni, akkor a biológia vagy az orvosi szak, ha az emberi viselkedést, akkor a pszichológia javasolt.


Ha a biológia és az orvosi közül kell választanod, akkor döntsd el, hogy melyik érdekel jobban: a biológiai szélesebb területe, vagy az emberi szervezet működése. Persze az is szempont, hogy melyik szak könnyebb/nehezebb, én a saját és ismerettségi köröm tapasztalatai alapján azt mondanám, hogy az orvosi nehezebb. Mindkét szakon fogsz tanulni sok "felesleges" dolgot, amikre a kutatói karriered során nem igazán lesz szükséged. Az orvosi elsősorban arra készíti fel a hallgatókat, hogy praktizáló orvosok legyenek, a biológia szak inkább szól a kutatásról. (Legalábbis ez az én tapasztalatom). De az orvosinak is vannak előnyei, neked kell eldöntened, hogy melyik érdekel jobban. (Illetve hogy meg tudod-e/akarod-e csinálni azokat a gyakorlati feladatokat, amik az orvos szakma velejárói (vérvétel, injekció adása, műtétekben részvétel). Ha nem, akkor mindenképp a biológia szakot válaszd, én is pontosan ebből a megfontolásból tettem így.)


Igen, a neuroscientist ezt jelenti.

2021. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvos, biológus vagy állatorvos.
2021. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!