Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gyűrűsrugó rugóút?

Gyűrűsrugó rugóút?

Figyelt kérdés
Gyűrűsrugónál hogyan lehet meghatározni a rugóutat és a belső, valamint külső gyűrű keresztmetszetének területét?

#rugó #rugóút #gépelemek #gyűrűsrugó #gyűrűrugó
2021. okt. 28. 20:17
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Erről beszélünk, ugye?

[link]


Hát, megtaláltad az egyik leggörényebb rugófajtát, már méretezés szempontjából.


Az elvi rugóút a terheletlen, de minden gyűrű kontaktban lévő állapottól általában addig tart, amíg vagy a külső, vagy a belső gyűrűk felütköznek egymáson.


"külső gyűrű keresztmetszetének területét"

Hát mondjuk ez még a kisebbik gond, a gyűrű keresztmetszet általában egy házikó forma, egy téglalapon egy háromszög.

Ez azért elég jól számolható.


Szerintem minden, ami itt érdekes lehet, megtalálható a linken a 19-20-21. oldalon.

[link]

2021. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jegyzeteket, meg szakdolgozatokat szinte már az összeset végignéztem én is, de sehol sem találtam, hogy hogyan lehet a rugóutat számolni :(
2021. okt. 29. 13:40
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"hogy hogyan lehet a rugóutat számolni"

Itt az teljesen geometrikus.

Ha előfeszítés nincs, az a gyűrűk erőmentes kontaktjától a külső vagy a belső gyűrűk összefekvéséig tart.

A terheletlen alaphelyzettől a "bekoppanásig".


A linkelt szakdogában az 5-ös ábrán az 'L' és a gyűrűk számával felszorzott 'b' különbsége a rugóút hossza ('f').

2021. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Közlekedés-mérnökin vagy? Mert ezt nem nagyon használják máshol, csak vasűti kocsi ütközőben.
2021. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor csak én voltam figyelmetlen. Nem, általános géptervező MSc-n és sajnos elég hiányos volt az előadásanyag ebben a témában.
2021. okt. 29. 15:19
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem csoda, ezt a fajtát baromi marginálisan kezeli a szakirodalom.

Ütközéscsillapításon kívül nem nagyon van használva sehol.

2021. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!