Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rock shox villa reba dual air...

Rock shox villa reba dual air nem rugózik, beragad a teleszkóp, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

hello

rock shox reba SL villa, dual air villa. Teljesen merev. Ha kiengedem a levegőt alul-fölül, kb 2-3 cm-t összeül. Ha felfújom a pumpa manométere szerint 10 - 15 barra, akkor kiemelkedik, de nem rugózik. 2-3 mm mozdul maximum. Olyan mintha egyből nekiütközne valaminek. Szétszedtem, kipucoltam, felöntöttem friss olajjal, a leírás szerinti mennyiségekkel. 1-2 napig jobb volt, de akkor is max 4-5 cm -t rugózott. Néhány nap múlva megint teljesen bekeményedett. Kiengedtem a nyomást és újra fújtam de semmi.

Elvileg 10-11 cm a rugóút. Mi lehet a hiba?



2019. okt. 2. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Levegő szelepre tippelek.

De szerintem ez szerelős lesz,ha nem találod a hiba okát.

2019. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet a gond, de egy nagyszerviz szerintem megoldja. Nem csak a lábakban kell olajat cserélni, időnként a légkamra és a lengéscsillapító is igényli a karbantartást. A legtöbb ember jobban jár, ha szervizbe viszi, mert ide nem árt pár célszerszám, és el is lehet rontani dolgokat. Újabban a boost worx nevű teleszkóp szervizt ajánlják sokan, bár nekem még nincs tapasztalatom velük.
2019. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mit kell speciálisan szerelni rajta? Tök egyszerű a belseje. Nem látszik mechanikai sérülés se kívül se belül. Az nem világos, hogy miért nem megy végig a teljes rugóúton? Illetve miben tud megütközni?
2019. okt. 2. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szétszedted a lengéscsillapító egységet is? Ha a lábat széthúzod, az nagyon messze van a szétszereléstől. Légrugót szétszedted? Van abban is elég kenőanyag? Tömítő gyűrűk épek?
2019. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott, lockout van benne? Annak nem lehet valami problémája? Nem láttam még ilyet belül, de gondolom az a lengéscsillapító egységben van, ott zárja az olaj útját.

Amúgy milyen olajat töltöttél bele, és mennyit? Előírt minőség és mennyiség került bele?

A perselyek nincsenek szétkopva, nem kotyog a becsúszó a lábban?

2019. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Az olajnak nem csak a mennyisége hanem a minősége is fontos!
2019. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

A kommented ad okot arra,hogy szervìzbe vidd.

Szétszeded-összeraod mégsem működik. Azaz nem javitod meg csak szétszeded és összerakod.

2019. okt. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szétszedtem , minden darabját ellenőriztem. Látható kopás, sérülés nincs rajta. Olaj: AGIP villaolaj. 5 w és 15 w. Ahogy a karbantartási utasítás írja.

Tegnap este szétszedtem, és engedtem ki egy kis olajat az alsó szárból. Így most kézzel szépen ki -be húzható.

Arra gondoltam, hogy mi van , ha a felső olajmennyiségből, szép lassan leszivárog az alsó részbe, és ott megnövekszik a mennyiség, és ezért nem lehet egy idő után összenyomni? Ez magyarázhatja azt, hogy a szerviz és olajcsere után egy darabig jó volt.


lock out jól működik.

2019. okt. 3. 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Éppen lehet. Akkor tömités hiba vagy valahol repedés van.
2019. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát majd figyelem. ha 1-2 hét múlva romlik a helyzet, akkor egyértelmű a leszivárgás. 8000 ft + posta körül néztem komplett felújító készletet hozzá
2019. okt. 3. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!