Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Harminc éve tényleg télen...

Harminc éve tényleg télen három hónapig hó volt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 20:13
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
73%

#9: Az, hogy valóban volt ilyen tél is, nem jelenti azt, hogy minden tél ilyen volt, azt sem, hogy zömében.


"Kaposváron március 15-én -10 C fokos hidegben indultam el vezetni tanulni"


Alkalmi extrém kivétel volt akkor is. Mint ma is.


2018 március, koppra fagyott Balaton:

[link]

2021. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%

#11 Csakhogy én nem a kérdésre válaszoltam, ha nem látnád, bár oda van írva ("ne is hülyéskedjetek"), hanem azokra, akik ezt írták, ilyen sosem volt.


Régebben úgy tartottam, te vagy ez egyetlen nagytudású, okos és hidegfejű válaszoló ezen az oldalon, de egy ideje már visszavettem tőled ezt a minősítést.

2021. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Wadmalac ***** válasza:

#12:

"én nem a kérdésre válaszoltam, ha nem látnád, bár oda van írva ("ne is hülyéskedjetek"), hanem azokra, akik ezt írták, ilyen sosem volt."

Valóban a ne is hülyéskedjetek ezt egyértelműen mutatja. Ja, nem.


Adhattál volna a válaszomra egy tárgyilagos választ is, annyit, hogy ezt nem vonod kétségbe, így van, te is csak alkalmira hoztál példát.

Ehelyett nekiálltál sértetten morogni.


Én nem azért válaszolgatok itt, hogy lássam, ki hogyan minősítget, úgyhogy a sértett egód is hidegen hagy.

Szerintem az, hogyha valaki egy korrekcióra így reagál, mint te, azt személyes sértésnek véve és válaszként leszólóan támadva, az őt minősíti, nem engem.

2021. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
50-es vagyok, de olyanra nem emlékszem, hogy 3 hónapig hó lett volna. Anyám viszont mesélt, hogy gyerekkorában oltári nagy havak voltak .
2021. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Wadmalac ***** válasza:
83%

Én még a nyolcvanas évek vége felé emlékszem egy télre, amikor a mellékutak teljes hónapon át jégkéreg alatt voltak és folyamatosan használni tudtuk a suliban körbebuckázott és felöntött focipályát jégpályának.

Otthon vettem fel a korcsolyát és elkoriztam a jégpályáig a mellékutcákon.


Kábé 5-6 éves koromból emlékszem egy télre, amikor pár napig volt akkora hó, ami nekem akkor combközépig ért.

1980 és 1990 közt nem emlékszem egy télre sem, amikor ne lett volna legalább egy hét szánkózható idő télen.


De folyamatos hó több hónapon át nem volt.

2021. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
Három hónap folytonos hótakarónak még a legzordabb teleken is inkább csak a magasabb hegyeinken lehet esélye. Egyszerűen nem az az éghajlat vagyunk. Nemhogy három, de még egyetlen hónap is ritkán telik el anélkül, hogy legalább egyszer ne érkeznének déli vagy nyugati légtömegek (melyek télen többnyire enyhe levegőt és olvadást hoznak). Inkább a vizeink jege az, ami megvastagodva kibírja a rövidebb enyhe időszakokat, és így hideg teleken tartósan meg tud maradni. Hótakarót tekintve a legtartósabb, amit a feljegyzésekben találtam, 1941/42 telén volt, amikor karácsonykor érkezett egy komoly hidegbetörés és vele együtt havazás, majd az egész január és február első felének napjai is mind mérsékelt vagy kemény hideggel, és újabb havazásokkal teltek - ugyan egyszer-egyszer előfordult ónos eső vagy eső, de ezeket kibírta a vastag hótakaró, ami végül csak február közepén olvadt el.
2021. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Wadmalac ***** válasza:
73%

Benne van a pakliban, hogy sok évre visszanézve az ember csak az "igazi" téli időkre emlékszik, a közte lévő szutyokra kevésbé.

Összességében biztos, hogy több, tartósabb hó volt, mint mostanában, de azért nem szibériai telek voltak itt sem.

Az biztos, hogy a fehér karácsony 30-40 éve is ritka öröm volt.

De akkor legalább néha volt.

2021. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Én emlékszem a hatvanas évekre is már, akkor valóban előfordultak hosszú, havas telek, ami sokáig kitartott. Még olyan is volt többször, hogy a Duna részlegesen befagyott, jellemzően ez a Margitsziget pesti ágánál fordult elő, a másik ágnál jégtörőkkel feltörték, mert arra ment a hajóforgalom.

November végén már leesett az első hó, az nem maradt meg, de a decemberi már igen és az ország kiterjedt területeit tavaszig hó borította.

A városokat persze nem, sóztak is, meg hómunkások hányták halomba, ami csúnyán megfeketedett, mert szénnel tüzeltek akkoriban, a központi fűtések kazánjai a házak pincéjében volt, de volt ahol cserépkályha volt még Pesten is, ott többnyire fát égettek el benne.

Ragyogó napsütéses napok akkor is voltak, de a hó kitartott jobban, persze korántsem volt ez az ország egész területén, meg nem is minden évben, voltak azért enyhébb telek akkor is már.

Na persze akkor még csak hárommilliárd ember élt a Földön és minden tevékenység ehhez igazodott, a szénbányászattól kezdve a gabonatermelésig, hazánkban meg kevés volt a gépjármű, volt hogy a Körúton több percig nem ment autó. A személyautók amúgy is óriási többségben vállalati kocsik voltak, parkolni mindenhol lehetett, így nem sok benzint égettek el, kisebb lehetett a széndioxid termelés.

Aztán tényleg egyre ritkább lett a hó, de valahogy fokozatosan, közben nem nagyon lehetett érezni változást, de így utólag határozottan kijelenthetem, hogy komoly változások történtek hatvan év alatt.

2021. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
6os, te mennyi idős vagy ?
2021. okt. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67
2021. okt. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!