Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Műszaki rajzlapok szabvány...

Műszaki rajzlapok szabvány szerint összeragaszthatók?

Figyelt kérdés
Hallottam valami hasonlót hogy a műszaki rajzlapok szabvány szerint 20 mm-esével meghosszabíthatók, de nem találok erről semmiféle rendelkezést. A feladatom egy hosszú alkatrész összeállítási rajza lenne, ami nem fér ki A2-es rajzlapra. Mivel a rajz nagyon vékony lenne ezért magasságban elférne egy A3-as lapon is, úgyhogy azon gondolkoztam hogy összeragasztok 2 A3-as lapot és arra csinálom meg. Valaki tud erről valamit, hogy hogy helyes az összeragasztás?
2021. okt. 5. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj ábrázolni az egész hosszában az alkatrészt? Annyira részletgazdag lenne?
2021. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki lett adva hogy nem törhetjük az rajzot.
2021. okt. 5. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cégnél sok rajzot nyomtatunk, a legkülönbözőbb, általában nem szabványos méretekben. Ha feltétlenül ragaszkodni kell a szabványos mérethez, akkor a két darab fekvő A3-as egyben egy A1-es lapra férne ki. Írtad, hogy a rajz magasságban ráférne A3-as lapra is, viszont így az A1-es lap magasságban nincs kihasználva. Szerintem nyugodtan ráteheted két A3-asra. Egyébként létezik tekercsben kapható 297 mm széles papír, ezek szerint az elgondolásod helyes, persze ilyet egy rajz miatt nem érdemes megvenni. Mi is gyakran nyomtatunk például 297 mm széles, de különböző – az A3-asnál lényegesen hosszabb – rajzokat. Valahogy próbáld megtudni, hogy a tanár elfogadja-e két, összeragasztott A3-as lapon. Elvileg lehet ilyet csinálni, én például ma nyomtattam egy megvalósulási dokumentációba egy 420×1000 mm-es rajzot, ami csak szélességében szabványos. Mi ilyen esetekben a lapok hosszát a rajzhoz igazítjuk, így aztán teljesen eltérő hosszúságú rajzok lesznek, de azért a szélességét próbáljuk, amennyire lehet, szabványosra venni.
2021. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Holnap megtudakolom hogy elfogadja-e a kettő db A3-as lapon.
2021. okt. 5. 22:26
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
63%

Én naponta műszaki rajzokkal dolgozva találkozom sok szabványos méretarányú rajzalapon azt mondjuk csak hosszában kihasználó rajzokkal is meg a darabhoz megnyújtott, nem A-s szabványú oldalarányokkal is.

Általában az előbbi praktikusabb, mert a nem szabványos oldalarány a nyomtatást néha megbonyolítja.

De mindkettő szabályos.

2021. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyen szabványról, de nekem gyanús, hogy az a 20 mm úgy értendő, hogy a margóból lecsíphetsz 1-1 cm-t szükség esetén, nem pedig hozzáragasztással.
2021. okt. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!