Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz az ha egy szál friss...

Igaz az ha egy szál friss rózsát teljeles epoxba öntöm akkor örökre megtartja a színét?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elzárod az oxigéntől akkor nem tud oxidálódni, így sokáig változatlan marad.


Az örökre egy kicsit nagyobb időtáv. 😃

2021. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem véletlenül szokták kiszárítani, van speckó gyöngy is, amibe téve a színét is tartja száradás közben.

Élő növényt nem öntöttem még, lóherét tettem gyantába, de préselve és szárazon. Facebook-on viszont van tematikus csoport, és segítőkész a térsaság :)

2021. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Friss rózsát nem láttam még epoxival kiöntve, de kisebb friss virágokat igen, ezek megtartják az eredeti kinézetüket.
2021. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak zard el napfeny elol, mert fakitja.
2021. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első adta meg a jó választ, az "örökre" definíciója a sarkalatos pontja a kérdésnek.

Mit értesz azon, hogy örökre?

- A reménybeli, majd ex feleségednek szánod, erre az időtávra koncentrálsz?

Akkor a válasz igen, kb. örökre.

- Az unokáidnak?

A válasz az, hogy nagyon valószínű(hacsak valaki dühében fel nem gyújtja, mert nem annyit örökölt, mint tervezte)

- A 2 ezer évvel későbbi generációk régészeinek?

A válasz még mindig az, hogy valószínű, bár a mindenféle sérüléseknek a veszélye az időtávval együtt nő.

- 2 millió évre gondolsz? Hát akkor nagyon valószínűtlen.

2021. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

A növények színanyagai részben oxigén nélkül is bomló szerves vegyületek. Szóval tökéletesen nem fog megmaradni a színe.

De sokkal jobban, mint könyvben lapítva, szárítva.

2021. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy az EPOX az egy két komponensű átlátszatlan ragasztó, hézagkitöltő. Mit számít a szine, ha úgysem látod?
2021. okt. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Rosszul tudod!

Übegszerű, teljesen átlátszó.

2021. okt. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Lehet, hogy már gyártanak átlátszót is. Amit sok éve utoljára használtam, az egy kétkomponensű sárgásbarna gyanta volt, száradás után festhető, csiszolható.

2021. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Hát maga az Epox márkanév tényleg padló-alapozó gyantát takar és tudtommal tényleg nem átlátszó. De van kismillió átlátszó epoxi gyanta is.
2021. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!