Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csökken a család létszám, már...

Csökken a család létszám, már a fele fagyasztószekrény is elegendő. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Ha az egyik nagy rekeszbe beteszek egy nagy hungarocell kockát, azzal változik a hűtő fogyasztása ? Mivel régóta jól működik az egység nem szeretnék egy kisebb fagyasztót venni, mert az ennyit nem fog elmenni.
2021. szept. 20. 13:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Ha a felső részbe tennék vizet, arra biztosan gyorsabban lecsapódik a levegő páratartalma, mint a hungarocellre."

Az, hogy mennyi viz csapódik ki a levegőből rá, az attól függ leginkább, hogy mennyi a beáramló meleg levegő össz-páratartalma. Ez független attól, hogy a felület amin kicsapódik, az viz (jég), vagy hungarocell.

Ha nagyon gyakran kell olvasztgatni, az két dologtól lehetséges: vagy nagyon gyakran van nyitogatva (ez esetben a fagyasztóhasználati szokásokon kellene változtatni), vagy eleve rosszul zár, és csukott állapotában is be -s ki tud szivárogni a levegő. Ez utóbbi esetben vagy a tömitést kellene javitani, cserélni (ha lehetséges), vagy magát a faygasztóládát.

2021. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Eljegesedés:

Én próbából "átvertem" az otthoni sima hűtőnket.

Ebben ugyebár van felül egy fagyasztó rekesz, aminek az alja szokott jegesedni.


Na én az alját kristálytisztára takarítottam és befújtam víztaszító spray-vel.

Azóta ott egy fia jég nem keletkezik.


Csak a hátsó műanyag falon, ami mögött is ott a hűtőbetét. De az meg nem tapad ott jól, leválik és leolvasztás nélkül ki tudom piszkálni.



Ha a hűtőben víztaszító az a felület, ahova nem akarsz jegesedést, de beteszel valami hidrofil cuccot, azon fog lecsapódni a pára és így a jég is. Ha az kivehető, volt-nincs jegesedés. :)

2021. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ez első blikkre jó trükknek tűnik a jegesedés ellen. Próbáld ki kérdező, hátha nálad is beválik.

Csak az eredeti kérdés meg nem erről szólt. De ez lényegtelen is igazából, ha beválik az előző által irt megoldás.

2021. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mióta ehhez a fagyasztós kérdéshez irok, azóta egy csomó hűtős meg fagyasztós hirdetés jelenik meg a reklámsávokban :D Előtte egy darab se volt sose.
2021. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A felvetett problémák csupa olyasmi, amivel nem érdemes foglalkozni, mert nem kiszámolható (túl sok a változó, sőt mind meg sem adható), továbbá a változás kisem mérhető. Egyféleképpen: ha egy önálló árammérő órára kapcsoljuk, és azt watt pontossággal feljegyezzük, beleértve a nyitogatások napi számát, sőt időpontját (nem azonos a környezeti hőmérséklet). Ezen felül, minden fagyasztó adott százalékú szigeteletlenséggel rendelkezik, ezért kapcsol be időnként a magára hagyott fagyasztó is. Ez pedig a benne lévő hőmennyiségtől függ (mertezt kell megtartani).


A problémát úgy jellemezhetem, hogy ezer forintos ráfordítással próbálunk havi húsz fillért spórolni.

2021. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha Olyan helyre teszed akkár nővelheti is fogyasztást. A hútő gyakorlatilag egy hőszivattyű. A hőszivattyúknál pedig a hőmérséklet külömbséggel romlik a teljesitmény. Ha a hütő belsejében lévő hőcserélő jelentős részét leszigeteled a humgarocel kockával, akkor elképzelhető hogy nagyobb hőmérséklet külömbséggel fog dolgozni.
2021. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#14

A Ghostery-t telepítsd, akkor nincs reklám. :)

2021. szept. 20. 23:00
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Nem zavarnak különösebben a reklámok, idővel kifejlődik az emberben egy afféle védekezési mechanizmus, ignorálja az agyam őket. Némelyik azért cseles, és át tud csusszanni a szűrőmön. Erre is csak azért figyeltem fel, mert fagyasztó, és arról beszélgettünk a kérdés alatt is.

Meg aztán az oldalnak is meg kell élnie valamiből. Ha mindenki kiszűrné a reklámokat, akkor tönkremenne a cég, és bezárna a gyakori. Na az nem lenne jó :D

Azért köszi :)

2021. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Na, azért született itt egy két jó ötlet és több jó meglátás. Sokszor voltam már úgy, hogy az alap kérdésre nem született válasz, de a "mellékes" hozzászólások meg nagyon ott vannak. Első körben megpróbálom lezárni légmentesen az egyik rekeszt. Már csak a kíváncsiságom miatt is. Bekötöm a körbe a teljesítmény mérőmet és egyszer megnézem, hogy havi/éves átlagban mit mutat. Ha csak a jegesedés megszűnik már örülni elégedett leszek. Második körben meg kipróbálom a javasolt víztaszító réteget.
2021. szept. 21. 00:25
 20/20 Wadmalac ***** válasza:

Csak egy jelzés.

Az üvegre használt páramentesítők nem mind víztaszítóak, némelyik pont az ellenkezője, erősen hidrofil és a keletkező vékony vízfilm miatt nem látsz párát.


Én a Rust-Oleum NeverWet spray-t használtam.

Nem egy olcsó jószág, de ha már úgyis megvolt, miért ne.

2021. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!