Csökken a család létszám, már a fele fagyasztószekrény is elegendő. Mit tegyek ?
A hungarocell-kockától nem fog érdemben csökkenni a fagyasztó fogyasztása. Majdnem tökmindegy, hogy hungarocellel van-e kitömve vagy levegővel, mivel a hungarocell kocka is kb. 95-98%-ban levegőt tartalmaz (és a maradék néhány % hongarocell-anyagnak sem magas a hőkapacitása).
Annyit nyersz vele, hogy a nyitogatás folyamán a levegő ki tud cserélődni a fagyasztóládán kivüli melegebb levegőre, de azt a kb. tized m3 levegőt gyorsan le tudja hűteni a fagyasztóláda. Ráadásul a csökkenő családi létszám miatt gyanitom, hogy kevesebbszer is van nyitogatva a fagyasztóláda, tehát még kevésbé van jelentősége, hogy hungarocell-kocka, vagy sima levegő van benne.
A hűtő fogyasztása attól változik, ha gyakran kerül bele új, meleg cucc illetve levegő, nyitogatáskor.
Közte lényegtelen a hűtővel egy hőmérsékletű tartalom mennyisége, csak a szigetelés minőségén múlik a fogyasztás.
De mondjuk érdekes kérdés, hogy ha a nyitogatásnál a kicserélődő levegő helye mondjuk egy hungarocell kockával "ki van tömve", jelent-e fogyasztáscsökkenést a levegős üres nyitogatáshoz képest.
Én mondjuk arra tippelnék, hogy ha az üres hely befagyasztott vízzel, jéggel, mint elég nagy fajhőjű anyaggal van kitöltve, az jobban stabilizálja a hőmérsékletet és jobban kompenzálja a nyitogatást, mint mondjuk a hungarocell. Persze a befagyasztása fogyaszt, de utána már nem. Kérdés, hogy a vizes, jeges kitöltés befagyasztása nem fogyaszt-e többet, mint amennyit az alkalami nyitogatásnál spórol.
#2 De, az már sokat fogyaszt, a viznek nagyon magas a fajhője, nagyon sok energiát emészt fel annyi sok viz lehűtése. Ráadásul nem nyersz vele semmit sem a hungarocell kockához képest, hiszen az a lényeg, hogy ne cserélődjön a benne lévő anyag (ahogy te is irtad). Az akkor sem cserélődik nyitogatáskor, ha hungarocellel tömöd ki, meg akkor sem ha vizzel töltöd meg.
Sőt, még kárt is csinálhat azzal, ha vizzel tölti fel, mert annyi viz először felmelegiti, felolvasztja a fagyasztó jelenlegi tartalmát, ami biztosan nem tesz jót a már benne lévő fagyasztott árunak.
#5: Mmmm, nemtom. A befagyasztás lehet, hogy tényleg túl sokat eszik.
Azt nem tudom, a hungarocellből mennyi melegszik be az ajtónyitáskor. Mert berakás után azt is le kell hűteni, benne lévő levegővel együtt. Itt fázisváltás nincs, az az energiaveszteség kiesik.
Valószínűleg nem sokat melegszik nyitáskor, mert elég jó szigetelő.
Lehet, hogy a legjobb lenne simán egy fóliával (vagy vékony hungarocell lappal) elzárni a nem használt rekesz elejét, hogy a levegő ne cserélődjön.
"Valószínűleg nem sokat melegszik nyitáskor, mert elég jó szigetelő."
Igy van. De még ha melegedne is, annak a kb. 5-10 dekányi hungarocellnek a 95+%-a levegő (gáz), azt meg amúgy is gyorsan lehűti a fagyasztó, kevés energia felhasználásával.
"Lehet, hogy a legjobb lenne simán egy fóliával (vagy vékony hungarocell lappal) elzárni a nem használt rekesz elejét, hogy a levegő ne cserélődjön."
Igen, ezzel lehet nyerni egy keveset, de ez ugyanaz, mintha hungarocell kockával tömné ki. De egyrészt ez minimális veszteség, másrészt irta a kérdező, hogy a "csökkenő családi létszám miatt", tehát várhatólag ritkábban is lesz nyitogatva most már a fagyasztó, tehát még kevésbé lesz jelentősége, hogy cserélődik-e benne a levegő vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!