Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Föld, Hold távolság mérése/szá...

Föld, Hold távolság mérése/számítása megoldható az alábbi módon?

Figyelt kérdés

Meg szeretném mérni/kiszámítani az aktuális Föld-Hold távolságot. Arra gondoltam, ha két egymástól néhány ezer kilométerre lévő ponton egyidőben megmérnénk a Hold irányát (iránytű) és a vízszintessel bezárt látószögét (szögmérő), akkor a kapott háromszögekből számítható a távolság.

Ehhez keresek segítőtársat, aki nem Magyarországon tartózkodik, s egyik este, velem egyidőben elvégezné a mérést. (A szükséges alkalmazások mobiltelefonon elérhetőek: GPS, iránytű, szögmérő)

Ha valakit érdekel, a végén megosztom a kapott eredményeket is.



2021. aug. 3. 14:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Már abból is lehet tanulni, ha kiderül, milyen pontosan sikerült megmérni.


Sajnos elsikkadt a lényeg: segítőt keresek, aki velem egyidőben, pár ezer kilométeres távolságban, szintén elvégzi a mérést...

2021. aug. 3. 18:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk kvra nem értem, hogy ezt miért egy magyar fórumon keresed. Mégis szerinted mennyi az esélyed?
2021. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#10 Többet tanulna abból, ha tanulmányozná a mérőeszközök működését, felépítését, mármint amivel megmérték a Hold-Föld távolságot. Csak az a baj, hogy tudtommal ezek a műszaki dokumentációk nem publisak. Erre írtam, hogy ez egy olyan terület, amibe amatőr nem tud belépni. Most megméri amatőr módon, kijön, hogy 200e km-re van a Hold. Totál fake adat, a hülye is látja. Mi hasznosat tanult belőle (azon kívül, hogy hogyan ne mérjük ki a Hold-Föld távolságát)?


Persze ha 360-405e km közötti távolság jön ki neki, akkor emelem kalapom, de erősen kételkedem benne, hogy sikerülni fog. ;)


A válaszolást berekesztem, mert úgy látom a kérdezőt ez az irány nem érdekli (sajnálom, de ez van, el kell fogadni).

2021. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"A válaszolást berekesztem,"


Ne büntess mester! ja nem, inkább hála a jóistennek, eddig sem válaszoltál semmire.


Igen, néha akkor is jó saját kisérleteket végezni ha tudom, hogy mások már ezerszer vagy százezerszer pontosabban megmérték. Sőt! Megismételni is érdekes egy csomó kisérletet. Kiváncsi vagyok neked milyen végzettséged van ha ezt még nem tapasztaltad meg. Gender szak?

2021. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Villamosmérnök vagyok, s mellesleg rádióamatőr, tudom, hogyan lehetne rádióhullámmal vagy lézerrel megmérni.

Egy kísérletet szerettem volna elvégezni, s ehhez kerestem volna segítőt.

Nem jött össze, kár vitatkozni, majd foglalkozom mással.

2021. aug. 3. 18:37
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Az a gond, hogy ezen az oldalon nem fogsz találni tőled 2000 km-re tartózkodó vállalkozót!

A kisérletedre esetleg itt [link] vagy itt [link] inkább találhatsz partnert. Sok sikert, és majd írd meg, mire jutottál/jutottatok.

2021. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd megpróbálom.

(ezért itt sem mindenki Magyarországról ír...)

2021. aug. 4. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!