Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapest-Tata ingázás naponta...

Budapest-Tata ingázás naponta mennyire megoldható? Nagyon sok időbe telne? Van olyan aki így ingázik esetleg, vagy hasonló távolságban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megoldható.

Vonattal 1 óra 15 perc a déli. A helyi közlekedés még nyilván rádob több-kevesebb időt.

Döntsd el, hogy ez belefér-e neked.


Természetesen van olyan, aki így vagy hasonló távolságra ingázik.

2019. júl. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vonattal, busszal, autóval?

Mennyi idő eljutni az állomásra Tatán, mennyit kell menned a Délitől, Kelenföldtől stb a munkahelyedre?

Kocsival milyen időpontokban közlekednél?


Én ingáztam 2 évig ennél messzebbről kocsival az M1-en. Elég is volt. Átmenetileg lehet vállalni, ha van terved rövid időn belül a költözésre, de erre alapozni karriert nem érdemes

2019. júl. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően megoldható, de sok múlik azon, mennyit kell még utána utaznod a két településen belül. És ha mondjuk Tatan mèg buszoznod kell, nem tudom, mennyire működnek a csatlakozások.


De amúgy hasznosan el lehet tölteni azt az időt, ha vonattal utazol.


Ha pedig autóval ingáznál: csúcsidőt felejtsd el. Nem fogod bírni, elveszett idő az, amit a dugóban töltesz.

2019. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Autóval csak akkor, ha éjszakás/hajnalos munkarendben dolgozol. Azt felejtsd el, hogy reggel 8-ra autóval bejársz.

A vonat ezen a viszonylaton elég jó, és Kelenföldről a Budapesten belüli közlekedés is nagyon jó. De arra számíts, hogy havonta 1-2-szer elkésel egy biztberhiba/vezetékszakadás miatt. Plusz ugye kérdés, hogy milyen messze laksz a vasútállomástól, és van-e esélyed az állomás környékén parkolni (általában nincs). Csúcsidőben a vonat is zsúfolt.

A többi dolog már az életviteltől függ. Ősztől tavaszig sötétben indulsz, sötétben érkezel. Hétköznaponként otthon kb. csak enni és aludni lesz időd, kikapcsolódni, magadra főzni legfeljebb hétvégén. Barátaid, hobbijaid melyik városban vannak? Ha Tatán, akkor csak a hétvégék jönnek szóba. Ha Pesten, akkor a hétköznap esték, de nem maradhatsz túl későig, hogy elérd az utolsó vonatot.

Nem könnyű az ingázó életforma, van az a pénz, amiért pár évig érdemes csinálni, de hosszú távon szerintem kinyírja az embert.

2019. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vonattal gondoltam. Azóta utánajártam, Kelenföldről 38 perces vonatok vannak, keletiből 50. Ez vállalható ha találok lakást viszonylag közel ezekhez? Tudom hogy ezt nekem kell eldöntenem hogy megéri-e, csak érdekel hogy más hogy van ezzel.
2019. júl. 17. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Ja hogy te még most keresnél lakást Tatán, hogy Pestre ingázhass?

Ennek semmi értelme.

Keress albérletet valamelyik peremkerületben közel a munkahelyedhez (ha már több kérdésre sem válaszoltad meg mennyit kell még városon belül utazni), így ugyanannyi lesz a menetidőd, de sokkal rugalmasabb.

2019. júl. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából Pestről járnék Tatára. Tudom szokatlan :) Azt hogy Pesten belül mennyi nem tudom egyelőre, Tatán viszont 10 perc séta lenne ha vonatozok.
2019. júl. 19. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek még kevésbé van értelme.


Tatán kb. feleannyiba kerülne egy lakás/albérlet.

2019. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hidd el megvan az oka :D de nem is ez a lényeg
2019. júl. 20. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit néztél az az IC, amire kell helyjegy. Tehát ha azzal akarsz járni, akkor minden alkalommal kell venned helyjegyet a bérleted mellé.

A személyvonatra elég a bérlet, de az kb. 1 óra alatt ér oda Kelenföldről.

2019. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!