Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gőzgépet miért nem szokták...

A gőzgépet miért nem szokták gőzmotornak nevezni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 26. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Szokták annak nevezni. A gözmotor a gözgép egy fajtája.

2021. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 el tudnád magyarázni néhány szóban, mi az a gőzmotor? mert én is legfőképp a gőzgép kifejezéssel találkoztam (amire az angol ugyanúgy az "engine" szót használja, mint pl. a belsőégésű motorra)
2021. júl. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nincs külön éles definíciója a gőzmotornak. Én úgy vettem észre, hogy olyankor hívják gőzmotornak, amikor kis méretű nagy fordulatszámú, főleg több dugattyús gőzgépekről van szó, vagy esetleg amikor egy aránylag kicsi, univerzális célú, önálló erőgépről, tehát nem pl. egy járműbe vagy más gépbe eleve beletervezett nagy méretű gépről. A wiki cikk elején a fajtánkénti felosztásnál pl. mintha a gőzhajtású motorbiciklire utalna gőzmotor néven, kicsivel lejjebb pedig egy gőzhajtású kompakt erőgépre.
2021. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

"amikor egy aránylag kicsi, univerzális célú, önálló erőgépről, tehát nem pl. egy járműbe vagy más gépbe eleve beletervezett nagy méretű gépről"

szerintem is ilyesmi lehet. egy gőzmozdony gépezetét nem szereled be gőzautóba, gőzhajóba, vagy bármi más eszközbe. ehhez képest egy belsőégésű motor vagy villanymotor sokkal széles körűbben felhasználható.

2021. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja hogy azért, mert nem kompakt?
2021. júl. 27. 15:03
 6/8 tozser ***** válasza:

5/5 hát persze, ha azok működését nézzük, a járművek esetében szinte lehetetlen a gúzmotor, gőzmozdony haszálata.

MERT sok más tartozék -azaz kisegitő "tárgy, alkatrész" és személy szükségez annak a folyamatos működtetéséhez, a méretéről nem is szólva.

2021. júl. 31. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az előbbi válaszok nem jók. A motor forgógép - forgó mozgást végez, míg a hagyományos gőzgép: dugattyús, nem pörög.
2021. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja hogy a gozgep önmagában nem forog, a gőzmozdony igen de az nem építhető be valahova hanem kész célgép a gozmotor meg egy olyan egység ami forog és beépíthető valahova?
2021. aug. 1. 17:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!