Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom egy ollós emelő...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom egy ollós emelő paramétereit kiszámítani?

Figyelt kérdés

Egy ilyesféle ollós emelőt készítünk (1. kép):

[link]

A problémánk az, hogy nem tudjuk, hogyan kell kiszámítani a merevítőrúd effektív hosszát (CB) és az emelő száron ennek a rögzítési pontját (C).

A emelő szárak mind egyforma hosszúak (AB). Az emelő szárak végeinek a rögzítési pontjainak a távolsága (L1) nem egyenlő az emelő szárak hosszával (AB ≠ L1, L1 > AB). A kérdésem az lenne, hogy milyen formula szerint számítom ki a CB hosszat, illetve a C pont helyét, ha adott az AB és az L1 hossz?

A középen futó, a szárakat összehúzó menetes rúdnak vízszintes helyzetben kell lennie.

Az alábbi videón be van mutatva az az eset, amikor AB=L1 (ebben az esetben CB = AC=0,4*AB):

[link]

Sajnos, nekünk már minden készen van, így az adott AB és L1 hosszból kell kiszámítanunk a merevítő rúdra (a videóban a sárga rudacska) vonatkozó adatokat (2. kép).



2021. júl. 15. 16:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Na, valahogy megoldottuk. Csináltunk rajzlapból egy 1:2 arányú változatot és azon kikísérleteztük, hogy mekkora legyen a merevítőrúd effektív hossza (CB). A merevítőrudat ennek az alapján legyártottuk, majd a rögzítési pontot (C) meg a kész konstrukción ennek a segítségével kimértük. A kérdés így már nem aktuális.
2021. júl. 20. 08:03
 2/2 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Szoktam ilyen szimulaciókat csinalni. Ha kell megint hasonló, írj akar privatban.


Vagy hasznaljátok a geogebra nevű ingyenes progit. Frankón összerakható benne a szerkezet es mozgatható.


(Másoknak hasznos lehet az infó)

2022. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!