Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kertes házak nagy része a...

A kertes házak nagy része a jövőben is a jó öreg tégla-habarcs technikával fog felépülni, vagy teret hódít majd az előregyártott elemekből való építkezés?

Figyelt kérdés

Ha igen, ez a technológia biztonságosabb (hő- és földrengés álló, stb), tartósabb, és ami a fő: olcsóbb lesz? Hol tart momentán ennek a technológiai fejlesztése? (nem, nem a szocreál panellakásokra gondolok)


Adott esetben ezek az új épületek jobb minőségűek lesznek, mint a mostani mobilházak?



2021. jún. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a piac meg fogja mutatni. Értelemszerűen ahogy az élőmunka ára nő, lesz létjogosultsága az előre gyártott, nyomtatott és mindenféle új technológiás házaknak.
2021. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma is eléggé hódítanak a könnyűszerkezetes házak az olcsóságuk és az építkezés gyorsasága miatt, már Magyarországon is, az USA-ban meg már régóta.

Abban is irányban is vannak komoly fejlesztések, hogy automatizáltan, robotok gyártsák le/állítsák össze ezeket a házakat, ami ha elterjed, és kiváltja az emberi munkaerő nagy részét, akkor csak még olcsóbbá teszi az építkezést.


Szóval igen, én úgy gondolom, hogy ez a jövő.

2021. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Azt azért hozzátenném, hogy a mai modern, nagyméretű nútos téglákkal igen haladós a falazás, egy brigád kb egy nap alatt felhúz egy házat, és kb ugyan ennyi ember és idő egy gyorsház falainak az összelegózásához is kell. Plusz nem a falak kerülnek sokba egy házon, nem éri meg pont azon spórolni.

Ami tartósságot illeti, pont ez a legfőbb érv ellenük. Egy téglát 100-200 év múlva is mai áron pár millióból kitatarozol, és olyan mint ha új lenne. Azt nyugodtan örökül lehet hagyni a gyerekekre, lesz értéke, a gyors építésűt... nem igazán. Én egy most 20 éve épített gyors szerkezetesben élek, de nem mondanám, hogy 50 év múlva is itt fog állni.

Biztos fog fejlődni a technológia, de nem csak a gyors házaknál, a hagyományos építőanyagoknál is. Mint fentebb írtam, ma már olyan téglák vannak, amikkel egyrészt nagyon haladós a falazás, másrészt akár a plusz külső szigetelés is elhagyható, ezzel időt és (munka)pénz spórolva. Ki tudja, hogy itt is mi mindent találnak még ki, amivel gyorsítani lehet?

2021. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
57%

Az új technikákat eléggé aláírja a gyorsaság, olcsóság, kis emberi munkaigény, viszont egyelőre elég xarul állnak újrahasznosíthatóság terén.

Ebben a téglának nem sok vetélytársa van ma.

2021. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Viszont a tégla újrahasznosítása nagyon munkaerő-igényes folyamat.

És nem is gondolom, hogy az egyszeri építkezőnek, aki csak akar magának egy lakható, normális otthont, szempont lenne az újrahasznosíthatóság.

Nem érdekli, főleg ha 3x drágább lesz háza.

2021. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

"nem is gondolom, hogy az egyszeri építkezőnek, aki csak akar magának egy lakható, normális otthont, szempont lenne az újrahasznosíthatóság."


Ez igaz. Ezért kell, hogy a komplett ipart érdekelje.

2021. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!