Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tudom levédetni ötleteimet...

Hol tudom levédetni ötleteimet, hogy pénzt keressek belőle?

Figyelt kérdés
Gyakorlati problémákra jutnak eszembe egyszerű megoldások, és le szeretném védetni őket, csak hát pénz kellene hozzá. Világszabadalmat szeretnék csinálni néhány ötletemből, hogy keressek vele egy kis zsetont. Hol tudom ezt a legegyszerűbben megtenni?
2010. aug. 22. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szabadalmi hivatal? de olyna ötletek, ami senki másnak még nem jutott eszébe? egyáltalán mivel kapcsolatban? azért ez szerintem nem olyan egyszerű folyamat.
2010. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szabadalmi hivatallal lehet érvelni külföldön? eladni az ötletemet telefongyáraknak pl?
2010. aug. 22. 16:28
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezik, hogy világszabadalom. Az a kifejezést csak az újságírók találták ki.

Ha Magyarországon levédetsz egy találmányt az semmit nem számít Amerikában. Illetve ha USA szabadalmi hivatalában levédetsz valamit az nem érvényes pl. Németországban.

2010. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy világszabadalom!

A szabadalmi hivatal weblapján találhast bővebb infót

[link]

2010. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem fogsz pénzt keresni, hogy levédeted.

Ha megvalósítod, vagy eladod az ötletet, abból jöhet pénz.

2010. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hogy tudom eladni? :)
2010. aug. 22. 17:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltaláltál egy pelenkát ami megeszi a folyékony tartalmát oszt újrahordható, akkor pelenkaforgalmazónak. Ha telefonalkatrészt, akkor telefongyártót. Ha autóba valamit akkor...

Szóval olyan hivatal nincs hogy "találmánymegvevő", az eszközhöz illetékesnél rákérdezni kezd e vele valamit.

2010. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell utazni a lehetséges vevőkhöz, és megpróbálni rábeszélni őket, hogy ez nekik milyen jó, és mennyire sok pénzt hoz. Ez olyan meló mint a házalóügynök. Haverom ilyennek foglalkozik, azt szokta mondani: "megyek tukmálni".

Nem olyan könnyű. Sok találmány, ötlet bukik meg azon, hogy nem sikerül rábeszélni senkit, hogy fizessen érte.

2010. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy angyalt :)

Ez nem vicc. Angel investor.

Olyan cég/ember, aki kockáztat és pénzt ad az ötlet bevezetésére, kidolgozására. Azután ők segíthetnek eladni cégeknek a kidolgozott terméket.


Ehhez természetesen jól kidolgozott ötlet/találmány kell, hogy üzleti lehetőség lássanak benne.

2010. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
gálvölgyi: ó, kék, ó és ó, púp, ó :D
2010. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!