Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Időutazás mégis lehetséges,...

Időutazás mégis lehetséges, erre miért nem jöttek rá korábban?

Figyelt kérdés

Felszállok a debreceni reptéren és kelet felé repülők, oroszország, majd az óceán, majd usa, majd vissza európa, ezt megcsinálom többször.

Ha most elindulnék, minden egyes körbeutazásnál egy teljes napot nyernék visszafelé.

Ha megteszek egy repülővel 5 ilyen kört, 5 nappal vagyok visszább.

Családtagjaim mit fognak ebből érezni, mikor hazaérnék öt ilyen visszafelé föld körüli repülésből?

Magamat is ott találnám még a házban, ahol ezen a manőveren gondolkodnék még csak, és el sem indultam volna?

Nos hogy van ez a gyakorlatban és a valóságban?


2021. ápr. 24. 08:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

De ha folytatom utam visszafelé, mert 5-ször akarom visszafelé átrepülni a földet, átlépem ötször visszafelé ugyanezt a pontot, ahonnan elindultam, de közben csak 24 órája repülök.

Ha megállok és hazamegyek, visszafelé megtett utamat kell érzékelnem az időben, úgy hogy visszább kerültem pár napot.

Ez a logikus.

2021. ápr. 24. 09:33
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A repkedéssel kb tizedmásodperceket nyersz még annyit se. 00000,1 percet kb.


De ha találsz egy egy olyan helyet ahol nagy a gravitáció, akkor fél óra múlva eltelik 30 év.

2021. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

#11: fordítva

mivel szembe megy a nappal, ezért a nap járása alapján veszítene egy napot. a nap szépen lenyugodna és aztán felkelne, csak gyorsabban, mint szokott, azaz eltelne neki egy nap. ezért tartott a "80 nap alatt föld körül" naptár szerint csak 79 napig. a dátumválasztóval csak visszajön nullára

2021. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem logikus,mert nem így van.
2021. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sz.r kedvem volt eddig de ezen a kérdésen elvigyorodtam
2021. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivel időben nem utazol visszafelé egy percet sem, hanem csak másik időzónába kerülsz, ennek semmi értelme.

Ha körbeutazod, akkor pedig ugye visszajutsz az eredeti időzónádba, tehát még csak nem is változott semmi a te nézőpontodból sem.

2021. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Mojjo ***** válasza:
87%
Nem rossz, bár kicsit erőltetett. Mindenesetre a humor kategóriában van a helye :)
2021. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ütős az anyag!
2021. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Ne keverjük össze az időutazást és a naptár/óra állítgatását. Ennyi erővel a tavaszi-őszi óraátállítás is időutazás. :))
2021. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
ti földrajz órán kihagytátok az időzónákat?
2021. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!