Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magánszemélyként lehet venni...

Magánszemélyként lehet venni kálium-permanganátot vagy kálium-perkloridot?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet venni hipermangánt, és inkább ne is akarj kálium-perklorátot, ha azt sem tudod, mi a neve.
2010. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet veni, nekünk van itthon hipermangánunk. Ugyanis ezt vízzel oldva fertőtlenítőként szokták használni. Bár nem mostanában vettük.
2010. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, valóban a perklorátra gondoltam.

Én úgy tudom, hogy gyógyszertárban lehet venni kálium-permanganátot.

2010. aug. 20. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:

ROsszul tudod, mert - "hála" az európai úniónak - nem lehet.


első

2010. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ToXeN ***** válasza:
Kálium-permanganát -ot régen lehetett kapni patikában, de mivel heroin perkurzor ma már vény köteles.
2010. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

A hipermangán nem a heroin prekuzora, hanem a béta ketonoké, a morfint szétoxidálná, túl erős oxidálószer, de teljesen mindegy, lényeg, hogy drogprekuzor és hála istennek nem lehet már kapni.


Miért írtam azt, hogy hála istennek? Mert a piromániás gyerek bekeveri mindenféle hülyeséggel és kap egy dörzs/ütésérzékeny elegyet amit nagy boldogan elkezd betölteni valamibe és bammm, már nincs is meg egy pár ujja.


A kálium-perklorát pedig teljesen más kategóriás anyag. Nem lehet hozzájutni, nem drogprekuzor, analitikában használják, de 100g 15e Ft körül volt ha jól emlékszek. Ja és magánszemély nem veheti meg.


De amúgy nem ártana először egy kémiakönyvet elolvasni, mert perkloridok elég pirkán léteznek.


Üdv.

-Egy pyrocenteres moderátor.

2010. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hipermangánt nem vízfertőtlenítésre használjuk? Összekeverem valamivel? Mindig is úgy tudtam, hogy meg lehet venni.
2010. aug. 21. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy már első is írta nem lehet K-permanganátot venni.

Régen fertőtlenítőszerként lehetett kapni a gyógyszertárban. Ma már nem lehet, mert a magasságos Európai Unió betiltotta.

Gyógyászatban a Neomagnol helyettesíti.


Egyébként tényleg ne akarja, ha azt sem tudod mi az.


egy vegyész

2010. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Villanóport akarok gyártani:D Pyrocenteres, van valami ötleted hozzáférhető anyagokból?
2010. aug. 21. 10:16
 10/10 anonim válasza:
0%

Lopj az iskola kémia szertárából , ha nem mersz akkor itt van még egy tipp :

Végy egy zseblámpát , és daráld le ! IQ harcos :)

2010. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!