Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagok tudnak tobb...

Milyen anyagok tudnak tobb hőt eltarolni, mint a víz?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 13:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A méz surubb mint a viz?



Es mi a helyzet a jegakukkban levő folyadekkal? Az mi?

2021. márc. 11. 09:39
 12/24 Wadmalac ***** válasza:

"mi a helyzet a jegakukkban levő folyadekkal?"

Ott a hőkapacitáshoz hozzáadódik a halmazállapot-váltás hője is.

A 80 fokos felhasználásodhoz nem passzol.

2021. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Azt irja fűtőakkunak is hasznalhato 60 fokos vizbe kell aztatni 6 oran at. De akkor egyenértékű a vizzel?
2021. márc. 11. 09:49
 14/24 Wadmalac ***** válasza:
Nem tudom, a tartalmától függ. Általában alkoholos víz, az speciel nem jobb a sima víznél hőtárolásra, csak alacsonyabb hőmérsékleten fagy.
2021. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Wadmalac ***** válasza:

"Az utolsó mondatról pedig nekem a hőszigetelés jutott eszembe, de lehet, hogy félreértettem."

Én arra gondoltam, hogy simán ha valaminek p. nyolcszor akkora a sűrűsége, mint a víznek, de csak hatod akkora a hőkapacitása per kg, akkor adott térfogatú mennyiség jobb hőtároló.

Ebben az esetben a víz hőtároló ÉS hőszállító, ahogy az utolsó bekezdésben írtam.

Mondjuk tartály telerakva bazalttömbökkel, közte feltöltve vízzel. Ez most csak hasraütős példa, lehet, hogy a bazalt pont nem elég jó.

2021. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Az szamit hogy maga az anyag szilard vagy csepfolyos?
2021. márc. 11. 11:47
 17/24 Wadmalac ***** válasza:

"szilard vagy csepfolyos"

Hát a hőátadási képesség jobb, ha folyadékot áramoltatsz, nem kell arra várnod, hogy a szilárd anyagtömb egyik végétől másikig átmelegedjen, vagy hűljön.

A fémek jó hővezetők, de xar hőtárolók.

2021. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

halmazállapot váltó túlhűtött folyadékokat keress. az kb addig tartja a hőt mint a víz de a fagyáspontja magasan van és adott impulzusra megszilárdul és nagy hőt szabadít fel.

próbálkoznak már fűtőrendszerekhez házasítással. 3-4 éve az MVM energia pályázaton nyertes volt a project, most kínába vitte a 2 mérnök

2021. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kukorica cső, kumplipüré, ezek az istennek se akarnak kihűlni sose :D
2021. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
jelen időszakban, és kis háztartásban a samott tégla az ágyban
2021. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!