Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagok tudnak tobb...

Milyen anyagok tudnak tobb hőt eltarolni, mint a víz?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 13:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nátrium-szulfát dekahidrát
2021. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Például az ammónia vagy a hidrogén. Csak 1 kg hidrogént némileg nehezebb kezelni, mint 1 kg vizet.
2021. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%
dihidrogén-monoxid :D
2021. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Wadmalac ***** válasza:
83%
Halmazállapot-változással vagy anélkül?
2021. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kb 80 fokra lenne futve s ezt kellene a tovabb tartania mint a viz (azonos szigeteles mellett)

Az nem baj ha tovabb tart a felmelegedese is

2021. márc. 10. 20:49
 6/24 anonim ***** válasza:
Nagy fajhőjű anyagot keress. A vízé kb. 4,2 kJ/(kg*K), egyébként ez egy aránylag magas érték.
2021. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Wadmalac ***** válasza:

Nem nagyon találsz jobbat a víznél.

Az ammónia folyékony állapotban kicsit jobb.


Csak azt folyékonyan tartani kell némi nyomás, mert légköri nyomáson mínusz 33 C fokon elforr.


Ha meg elkezd szivárogni, taknyod-nyálad egybe fog folyni.


Annyival nem is jobb a víznél, hogy megérje vele szenvedni.


Nem tudom, mennyit javítanak a víz hőkapacitásán az oldott sók, valamit biztos növel rajta.


#1 írta a Glauber-sót, esetleg annak a vizes oldata megoldás lehet.

Bele ne igyál, mert a plafont is lefosod. :)

2021. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

>"Nem tudom, mennyit javítanak a víz hőkapacitásán az oldott sók, valamit biztos növel rajta."


Tippnek jó, de igazából csökkenni fog a fajhő. :))


"A fajhő oldatokban kisebb, mint a tiszta vízben és a sókoncentráció növekedésével csökken. A csökkenés mértéke az oldott só típusától is függ. Ez azt jelenti, adott Dt hőmérsékletű hőcsere nagyobb sótartalmú geotermikus folyadék esetén kisebb hőmennyiség kinyerését teszi lehetővé. A fajhő változását a sókoncentráció függvényében az 1.3.6. ábra szemlélteti."

[link]

(Oldal legalja.)

2021. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Wadmalac ***** válasza:

#8: Hoppá, köszi, tényleg csak tipp volt. De akkor nem nyert.


Amúgy lehet esetleg xarabb fajhőjű anyaggal is jól hőt tárolni. Ha az az anyag sokkal nagyobb sűrűségű, mint a víz, akkor az adott térfogatban a hőkapacitása lehet a víznél magasabb is.


Tehát mondjuk egy víznél rosszabb hőkapacitású, de sokkal nagyobb sűrűségű anyaggal csaknem megtöltött tartályon átáramoltatott vízzel esetlegesen jobb hőtárolást el lehet érni, mint csak vízzel.

2021. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Amúgy lehet esetleg xarabb fajhőjű anyaggal is jól hőt tárolni. Ha az az anyag sokkal nagyobb sűrűségű, mint a víz, akkor az adott térfogatban a hőkapacitása lehet a víznél magasabb is."

Mondjuk a higany ilyen, vagy a kőzetek túlnyomó része. Ez azért átvisz minket a hővezetési tényező felé. Értem a gondolatmenetet, de kicsit szkeptikus vagyok. :)


Az utolsó mondatról pedig nekem a hőszigetelés jutott eszembe, de lehet, hogy félreértettem.

2021. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!