Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A székelyek fizikai megjelenés...

A székelyek fizikai megjelenésben mennyire hasonlóak a magyarországi magyarokra?

Figyelt kérdés
Vannak eltérések, vagy majdnem ugyanaz a genetikai felépítés?
2021. febr. 11. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A magyarországi magyarok fizikai megjelenése annyira különbözö, hogy róluk sem lehet semmilyen egységes képet alkotni, nemhogy más valakikkel összehasonlítani.
2021. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

Fizikai megkjelenésben feltűnően hasonlítanak a magyarországiakra.

Jártam már Erdélyben és magam is megállapítottam, hogy nekik is két fülük, két szemük van, mint az itthoniaknak. Viszont csak egy orruk van, de ez a magyarok tűlnyomó többségére is jellemző.

A kezeiket nagyon hasonlóan használják, például a kalapács vagy a lapát megmarkolásánál. Felegyenesedve járnak, két lábon, ami megtévesztő is lehet, mert a támadó medvék is két lábra szoktak emelkedni. Ennek ellenére, ha egy magyar mellé állítjuk, első pillantásra meg lehet különböztetni, hogy melyik a medve, és melyik a székely.

Brit tudósok azt is megállapították, hogy megfelelő mennyiségű pálinka hatására a székelyek ugyanúgy dülöngélnek, mint a magyarországi magyarok. Túladagolás esetén pedig mindkettő négykézláb közlekedik, majd később sehogy se.

Mindezek alapján elmondható, hogy meglehetősen hasonlóak, az antropológusok nem is nagyon tudják megkülönböztetni őket, csak a nyelvészek, egy igen egyszerű kísérlettel: Ha mindkettőtől megkérdezed, hogy tele van-e már a töke veled, a magyar azt mondja, hogy hát persze, hogy a fenébe ne, a székely meg csak bólint egyet.

2021. febr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Dél román jobban különbözik. Kerekebbek a fejen jelleget alkotó pontok. Ez a vonal megtalálható Erdélyben is. De ahogy írták, elég vegyes magyar földön is az etnikai összetéltel. Az, hogy arra van néhány jellegzetes arcminta, nem jelenti, hogy ott is mindneki olyan.
2021. febr. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
A székelyek nagyobb undorral az arcukon néznek a románokra mint az itteni magyarok.
2021. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És a székelyek mi alapján mondják meg valakiről, hogy román, ha nem is szólnak hozzájuk?
2021. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem aki közöttük él érzi vagy tudja.
2021. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez rendben van, de miből? A kérdés ugye az, hogy valamilyen apró részletből meg tudja különböztetni.


Pl franciáknak a nyelvezete annyira más, hogy az ajkuk jelentősen módosul azoknak a hangoknak a kiejtése közben.

2021. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

@5:

Hát például abból, hogy szőrös-e a talpa? :-)


"A középkori Európa egyszerű és általánosan elterjedt lábbelije a bocskor volt, melyet egyetlen darab bőrből szabtak ki. A bőrt a lábfejre hajtogatták, majd bocskorszíjjal rögzítették. Télre úgynevezett szőrös bocskort is készítettek a vargák. A 19. század közepén a bocskor egyre inkább a legszegényebbek, a pásztorok lábbelijévé vált, és használata a századfordulón egyes területekre, például az Erdélyt övező vidékre korlátozódott.

Ez a néprajzi háttér adja meg a mai jelentés alapját."

[link]

2021. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem ismertem, de már hallottam. Köszi :) ma is tanultam egy hasznos infót.
2021. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 manly ***** válasza:
26%
A székelyek magyarabbak.
2021. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!