Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Forgácsolás. Hol találok...

Forgácsolás. Hol találok ilyen táblázatot ?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ékszíjtárcsák profilját hány fokosra kell csinálni, átmérő függvényében ?

2021. jan. 14. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Amilyen az ékszíj, az átmérő mindegy. Szerintem.
2021. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es, ülj le fiam. :)
2021. jan. 14. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Majd a gyerekedet fiamozd, aki remélem nem az apjára fog ütni. Láttad már az oszlopos fúrógép ékszíjtárcsáját? 5 ékszíjtárcsa, 5 féle átmérő, ugyanaz az ékszíj. 5 féle profiljuk lenne ugyanahhoz az ékszíjhoz, mert 5 féle az átmérőjük? Frászt. Ne válaszolj, nem érdekel a továbbiakban.
2021. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is keresd fel a neten a hangulat jelek jelentését, mert látom, hogy nem vagy tisztában velük.

Ez itt jelent valamit.

:)


Másodszor, nem az a kérdés, hogy változik e a profil , mert tudom, hogy változik, ellenben veled, aki nem tudja. És mivel van erre egy táblázat, így mérget vehetsz rá, hogy ez így van. Ha a fizikai ismereteim magasabb szinten vannak, mint a tiéd, az nem az én hibám, hanem a Te gyengeséged. "Tanulj fiam" , mondta mindig apám.

Ha gondolkodnál rájönnél, hogy ha kisebb ívben hajlik meg az ékszíj, akkor a keskenyebb , belső oldala meghízik, azaz változik a szíj profilszöge.


Gondoltad volna , wazze ?

2021. jan. 14. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja Kérdező. Van táblázat, hogy bizonyos oldallapszögű ékszíj esetén változó ékszíjméretnél és változó ékszíjtárcsaméretnél mekkora legyen az oldallapszöge a tárcsának.
2021. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sárközi Zoltán :műszaki táblázatok és képletek c könvében foglalkozik vele kb 17 oldalon.1977 kiadás
2021. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves "S. Nikolas Nick" nevű felhasználónk !

Te, aki privátban a "K. anyámmal" foglalkozol , tájékoztatnálak, hogy engem nem tudsz kihozni a sodromból, mert amikor te már szétrobbansz az idegtől, én elmegyek és kényelmesen megebédelek. Azt, hogy nem tudok esztergálni , nem tudom miből szűrted le, de ezt halottam már párszor. Ha gondolod szívesen válaszolok a kérdéseidre esztergálás témakörben, mindezt fejből. Feltehetsz nagyon nehéz kérdést is. :)

2021. jan. 17. 02:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!