Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ahhoz, hogy nyílt terepen...

Ahhoz, hogy nyílt terepen 10km távolságból hány dB-el kell szólni a hangnak, hogy hallatszódíjon? Nyílt terepről beszélek és nyári estéről. Lehet téli is viszonyítási alapnak.

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

egyet tudok(mondta a születésétől vak ember-annak születtem és miután ezzel az Emberrel találkoztam)látok....

a x.kerben van egy idegesítő evakuláló riszató minden hónap elején légvomnalban a 14 .kerben lehet hallani(szomszédos kerület-de akkor is durva-na!!!)

2021. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fúj a szél? Nagy a páratartalom? Köd van? Stb.
2021. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyik az nyári este, a másik az téli hideg este.
2021. jan. 6. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Hangmagasság, páratartalom, szélirány, terep stb. függő.
2021. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erősen függ pl. a frekvenciától. Itt a képen adott frekvenciához lehet nézni kb. csillapítást dB/100m egységben. (Elvileg önállóan futtható app.)

[link]


1kHz-hez pl. a képen ~0,5 dB/100m, vagyis 10 km-en ~50 dB jön ki a 0 dB-es hallásküszöbhöz. De ez csak nagyon elnagyolt becslésnek felel meg így.

2021. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy máshogy is közelítheted: Az utasszállító gépek kb. 9000 méteren repülnek, és abból általában semmit nem hallani a földön állva.
2021. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyes amikor a légvédelmihez hasonló evakuláló hang szól a hangszórón-az nagyon durav....
2021. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"3

Aha oké. És a nyári vagy téli estén milyen az idő, stb.? Nem csak a tereptől függ. Sok egyéb tényező is van én csak párat kérdeztem. Pontosítsd kérlek.

Azt ne írd, hogy egy átlagos este mert lemegyek hídba komolyan. 😅

2021. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nyilván száraz téli és száraz nyári...
2021. jan. 13. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván honnan kellett volna tudnunk, hogy száraz? Nyilván direkt vagy ilyen flegma. Akkor nyilván egyedül is meg tudod oldani. Sok sikert.
2021. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!