Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen könyvet ajánlotok RTG...

Milyen könyvet ajánlotok RTG diffrakcióra?

Figyelt kérdés

Tehát ahol az alapok is le vannak írva, de azért nem túl bonyolultan.

Eddig az Elements of modern xray physics olvastam, vagyis csak elkezdtem, de elég nehezen van leírva, vagy túl aprólékosan, nem tudom, de nem értettem. Nem hiszem, hogy kezdőknek íródott a könyv. Tudnátok ajánlani valami egyszerűbb könyvet?



2021. jan. 1. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Meseország mindenkié.

Egyszerű lényegretörő,hétköznapi nyelven magyarázza el a dolgok működését.

[link]

2021. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen előzetes tudásod van? Jó lenne tudni.
2021. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Anyagmérnökként végeztem, szóval egész jó teoretikus ismeretekkel rendelkezek az anyagok szerkezetéről. Gyenge bevezetőt kaptunk a diffrakcióba: Bragg egyenlet, interferencia, Laue feltétel...

Amiben nem vagyok jó, illetve amit nem tanítottak az egyetemen, azok a komplex számok, Euler képlet, elektromágneses hullámok, stb.

2021. jan. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!