Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Forgással előidézhető gravitác...

Forgással előidézhető gravitáció? (Interstellar). Miért forog a Juno űrszonda?

Figyelt kérdés

Az Interstellar című filmben amikor elindulnak a féreglyuk felé Cooperék az Endurance forgó mozgásba kezd és rá nemsokkal már talpra tudnak benne állni az emberek.

Ez fiktív vagy valójában is működik? Egyáltalán összefüggésben van a forgás és a gravitáció? Hallottam olyat is hogy ez a G erő hatást csökkenti.


A Juno űrszonda miért forog? Ilyet még nem csinált egy szonda sem.



2020. nov. 27. 17:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Mi van nem lehet fantáziálni? Atya ég. Képzeld épp próbálok elszakadni a Sci-fi világától azért tettem fel ezt a kuva kérdést.

Szeretném megtudni hogy mi a valós és mi nem. És szerencsére kaptam nagyon korrekt válaszokat innen is köszönöm.

Nem tudom te voltál e az előtted lévő válaszoló is de elmondanám nem kioktatni akartalak, ott alapvetően működő dolgokat említettem meg. Az "esetleg lenne" mondat kezdés meg nem azt jelenti hogy ez így működik(ne)

2020. dec. 5. 20:56
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet fantáziálni, csak a kérdés a valóságról szól. Előtted írták le, hogy "Ha az űrhajó közepe körül elhelyezkedő külső, gyűrűszerű rész megfelelő sebességgel van forgatva(vagy az egész űrhajó egyben), akkor abban a külső részben...". Erre jössz azzal az ötlettel, hogy akkor a közepe ne forogjon és lesz ott gravitáció a gyűrűk miatt.
2020. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!