Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért csinálnak olyan kombinál...

Miért csinálnak olyan kombinált hűtőt, aminek alul van a hűtő és felül a fagyasztó része?

Figyelt kérdés

Miért a legjobban hozzáférhető részen (kar-fej magasság) van a fagysztó?

Amit szerintem ritkábban használnak.


2020. nov. 21. 20:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Érdekes.


Mondjuk én sose csináltam jeget, meg nem is iszok hideget se.

Viszont kenyeret én is fagyasztóba tartom, de erre néhány hetente van csak szükségem, ha nem tudok venni...

Így heti néhány alkalommal nyitom ki a fagyót, a hűtőt meg napi sokszor .

2020. nov. 22. 21:54
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ok marha egyszerű. A legtöbb hűtőben (legalábbis a régiekben kivétel nélkül) a fagyasztórekeszben van csak hűtőmodul.

A meleg levegő felfelé, a hideg lefelé száll, így a fagyasztórész hűtése hűti az alatta levő sima hűtőrészt is.

A mai hűtőkben gyakran külön hűtőmodul és külön szigetelés tartozik a két eltérő hőmérsékletű tárolóhoz. Itt már lényegtelen az ilyen kialakítás, a fagyasztó lehetne oldalt, alul is.

Mégis sokan továbbra is felső fagyasztóval gyártanak.

Miért?


1. mert a nép megszokta és az eltérő dizájn esetleg a konzervatív vásárlókat elijeszti.

2. mert sokan használnak sima hűtőgépet és fagyasztót is, a kettőt egymásra téve. Ilyenkor a fagyasztóláda van alul, a normál hűtő fölül. Ekkor a kombinált hűtőnek a nem-fagyasztó része van kényelmes magasságban, a fagyasztórekesz "felső polc".

2020. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12

Aham, a 4. ben utaltam ezekre.


Bár a konzervatívokra nem gondoltam.

(vagyis arra, hogy a kényelmetlenhez ragaszkodjon valaki)


De az igaz, hogy a régi egyajtósokban felül kicsi fagyó rész (hűtőmodul) és alatta a rendes hűtő.

2020. nov. 23. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!