Melyek a matematika leghasznosabb alkalmazott területei a műszaki és gazdasági gyakorlatban?
Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 09:05
1/9 anonim válasza:
Hát ha és kapcsolatban vizsgálod, akkor valószínűleg a statisztika fog nyerni.
3/9 anonim válasza:
Szinte bármi, ha jól alkalmazod. Csak példaként, a számelmélet. Nélküle ma nem lenne netes bankszektor. A biztonsági kódok generálásának módszertanát a számelmélet adja.
Az analízis nélkül semmiféle, mozgással összefüggő folyamat nem kezelhető.
De a gráfelmélet, a halmazelmélet, a hálózatelmélet és még sorolhatnám, mind fontosak.
4/9 anonim válasza:
#3 Azért ne tegyünk már úgy, mintha a matematika összes ágának ugyanakkora jelentőssége lett volna a tudományos és technikai haladásban. Elég sok olyan terület van (nyilván nem a mérnökképzés slágertárgyai), melynek csak nagyon közvetve van gyakorlati haszna, bármiféle alkalmazása más területen, a művelői pedig (ami oly gyakori) a puszta gondolkodás öröméért foglalkoztak a témával, a hasznosság legfeljebb "egyszer majd csak jó lesz valamire" alapon merül fel.
5/9 anonim válasza:
#4 Ez igaz, viszont ha csak ilyen elnagyoltan bontjuk fel a matematikát különböző ágakra, hogy azt mondjuk: statisztika, valószínűségszámítás, analízis, gráfelmélet, algebra és számelmélet, geometria stb, tehát nem megyünk bele nagyon a részletekbe - hiszen ezek a területek még egyenként ezer másikra bonthatóak -, akkor azért mondhatjuk, hogy minden ágának komoly haszna van.
7/9 anonim válasza:
#4 nem ismered a matematikát, ha olyan kijelentést teszel, hogy "puszta gondolkodás öröméért foglalkoztak a témával". Sőt megkockáztatom, magát az embert, az emberi gondolkodást sem ismered. Minden tudományágban egy adott problémát az életben megfogalmazott igény hoz elő, nem az elefántcsonttorony gondolkodás. Az más kérdés, ha vizsgálat közben egy addig kevéssé érdekesnek tűnő dolog hirtelen izgalmas, érdekfeszítő lesz. Azt meg senki nem állította, hogy mindenki számára.
8/9 anonim válasza:
#7 Amit leírtál, úgy hívják: ALKALMAZOTT kutatás. A tudományos ALAPkutatásban sohasem a gyakorlati élet problémái jelentették a fő motivációt, hanem az általános tudásgyarapítás, az egyén szintjén pedig főleg a kíváncsiság és maga az intellektuális öröm. Az igaz, hogy minél közvetlenebb haszna van egy területnek, annál nagyobb érdeklődésre (és legfőképp: finanszírozásra) számíthat, és ez a kapcsolódó területekre is serkentőleg hat.
9/9 anonim válasza:
#7 Te meg nem ismered a matematikusokat, ha ilyeneket állítasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!