Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a bizonyíték arra, hogy...

Mi a bizonyíték arra, hogy van molekula?

Figyelt kérdés
Sok olyan elmélettel találkoztam már ami, hát mondhatnám azt hogy nem illik össze ezzel a molekula dologgal. Pl: van aki szerint az anyag, az elménktől függő energiamassza.
2020. okt. 4. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
A tudósok monták. Csak akkor vagy okos, ha elhiszed, amit a tudósok mondanak!!! Hinni tessék!
2020. okt. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Elmélet az, ami bizonyítva van.

Amiről te hallottál, azok ezoterikus, bizonyítatlan, és általában bizonyíthatatlan feltevések.

A molekula azért van bizonyítva, mert ismerjük a tulajdonságait, és ezt legjobban a molekula létezése magyarázza meg.

2020. okt. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk, hogy bizonyos atomok bizonyos körülmények között összekapcsolódnak egymással, és ezeket az összekapcsolódott atomcsoportokat nevezzük molekuláknak. Nincs ebben semmi ördöngösség, valahogy el kellett nevezni a felfedezett jelenséget, és ezt a nevet kapta.
2020. okt. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom először hogy jöttek rá a molekulák létezésére, de:


1. A kísérletek működnek azzal a kémiai modellel, amik molekulák létét feltételezik.


2. Elektronmikroszkóppal nagyobb molekulákat (pl. DNS, fehérje) egészen jól lehet is látni.

2020. okt. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

A szemednek hiszel?


[link]

2020. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, és mivan ha a képek hamisítványok?


Najó én nem azt mondom, hogy 100% hogy nincs olyan, hogy molekula.


De van rá egy esély, hiszen ezt nem lehet leellenőrizni egy átlagos embernek, nincsenek olyan felszerelései amivel erről meg tudna győződni.


Az ezoterikus szót úgy használod, mintha az valami hülyeség lene.

2020. okt. 5. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezt nem lehet leellenőrizni egy átlagos embernek"

Viszont egy átlagos ember láthatott már műanyag locsolókannát, szénszálas autóalkatrészt, puskaport, gumi cipőtalpat, körömlakklemosót, stb. Ezek előállítása és viselkedésük előrejelzése a molekulák ismeretén alapul.

2020. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom, és mivan ha a képek hamisítványok?"


áruld már el, miért érné meg bárkinek a molekulákról hazudni?

És miért érné meg sokmillió kémikusnak? És ennyien hogyan tartanának titkot?

Ha így lenne, hogyan létezhetnek mikroelektronika?


"Az ezoterikus szót úgy használod, mintha az valami hülyeség lene."


Gondolom azért használja úgy, mert tudományos szempontból az. :)

2020. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd, édes fiam, mégis miről írtad ki ezt az elképesztően bugyuta kérdést? Egy fakéreg-darabkáról? Jaaa, hogy egy olyan eszközről, aminek minden egyes darabja a vegyipar részvételével állt elő?:OOO
2020. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet leellenőrizni egy átlagos embernek, nincsenek olyan felszerelései amivel erről meg tudna győződni"

Csak kíváncsiságból, szerinted a Nap hol van éjszaka? A Föld alakját nem is merem megkérdezni.

2020. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!