Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Covid-19 úgy viselkedhet...

A Covid-19 úgy viselkedhet mint a HIV ezért nem ad védettséget egy fertőzésből való kigyógyulás, amelyre még mindig nincs bizonyíték a WHO szerint?

Figyelt kérdés

The World Health Organization (WHO) says that there is "currently no evidence that people who have recovered from Covid-19 and have antibodies are protected from a second infection".


Ez teljesen ellentmond mindennek amit tudunk a fertőzésekről és immunrendszerről ezért szerintem esélyes, hogy a vírus megbújik bizonyos sejtekben és újra tud aktiválódni.


2020. ápr. 25. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyit jelent, hogy olyan, mint a nátha...
2020. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez teljesen ellentmond mindennek amit tudunk a fertőzésekről"

Nem, ez egy tévhit, a védettség nem kötelezően alakul ki, illetve eltérő ideig és mértékben működhet.

A HIV egy másik történet, az nem a védettség kialakulásának hiánya, hanem a védelmi mechanizmus "sérülése".


"Jelenleg nem ismert, milyen távon alakul ki védettség a SARS-CoV-2 esetében, hiszen néhány hónapja jelent meg a vírus. Feltételezhető azonban, hogy van védettség, de örökké semmiképp nem tart, valószínűleg nagyon hosszú távra sem. A fertőzésen történő átesés tehát a jelenlegi ismeretek alapján csak néhány hónapra, esetleg néhány évre jelent védettséget, és nem jelenti azt, hogy a járvány esetleges későbbi hullámaiban ne betegedhetnének meg ismét a korábbi fertőzöttek. Ez egyéni szinten és a nyájimmunitás szempontjából is jelentős tényező."

[link]

2020. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2


De akkor akik nyájimmunitásra pályáztak ezt csúnyán benézték.


Meg egy vakcina sem jelent megoldást akkor, max rövid távon.

2020. ápr. 25. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Vannak vakcinák, amik életen át tartó védettséget adnak, és vannak, amiket időnként újra be kell adni. (Nem csak a kórokozó mutációja miatt.)
2020. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos vírusok ellen életreszóló védettség alakul ki, ha megkapod, van ami ellen csak pár évig maradsz védett, és van, ami ellen nem alakul ki hosszabb távú védettség, el lehet kapni évente többször is. Nagyon eltérőek ilyen szempontból.
2020. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, az ismeretszerzés sok minden ellen ad védettséget, például észre lehet venni a "nincs bizonyíték" és az "úgy van" közötti különbséget.
2020. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!