A Covid-19 úgy viselkedhet mint a HIV ezért nem ad védettséget egy fertőzésből való kigyógyulás, amelyre még mindig nincs bizonyíték a WHO szerint?
The World Health Organization (WHO) says that there is "currently no evidence that people who have recovered from Covid-19 and have antibodies are protected from a second infection".
Ez teljesen ellentmond mindennek amit tudunk a fertőzésekről és immunrendszerről ezért szerintem esélyes, hogy a vírus megbújik bizonyos sejtekben és újra tud aktiválódni.
"Ez teljesen ellentmond mindennek amit tudunk a fertőzésekről"
Nem, ez egy tévhit, a védettség nem kötelezően alakul ki, illetve eltérő ideig és mértékben működhet.
A HIV egy másik történet, az nem a védettség kialakulásának hiánya, hanem a védelmi mechanizmus "sérülése".
"Jelenleg nem ismert, milyen távon alakul ki védettség a SARS-CoV-2 esetében, hiszen néhány hónapja jelent meg a vírus. Feltételezhető azonban, hogy van védettség, de örökké semmiképp nem tart, valószínűleg nagyon hosszú távra sem. A fertőzésen történő átesés tehát a jelenlegi ismeretek alapján csak néhány hónapra, esetleg néhány évre jelent védettséget, és nem jelenti azt, hogy a járvány esetleges későbbi hullámaiban ne betegedhetnének meg ismét a korábbi fertőzöttek. Ez egyéni szinten és a nyájimmunitás szempontjából is jelentős tényező."
2
De akkor akik nyájimmunitásra pályáztak ezt csúnyán benézték.
Meg egy vakcina sem jelent megoldást akkor, max rövid távon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!