Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehetséges hogy szinte...

Hogy lehetséges hogy szinte minden állatfaj képes önmaga C vitamint előállítani a testében kivéve az embereket?

Figyelt kérdés
2020. júl. 9. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem mindegyik tud pl. a tengerimalac és a majom se tud
2020. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Az ember sokmindent feláldozott a felegyenesedett járás, beszéd, agykapacitás stb oltárán. Csak azon csodálkozom, hogy a c vitamint "előállító" funkciót nem próbálták még mesterségesen beültetni/aktiválni a dns-ben. Valószínűleg látványosan csökkenne a betegségek száma és nőne az élettartam.
2020. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Az evolúció egyik bizonyítéka, hogy a C-vitamin génje ugyanott van elromolva az emberben, mint az óvilági majmokban.
2020. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az embernek erre nem volt szüksége nagyon sokáig, és sok minden más képessége is eltűnt vagy leromlott.
2020. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Aki a 2-est lepontozta, indokolná?
2020. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
100%

Én nem pontoztam le, de meg tudom indokolni, mások miért tehettek így. A felegyenesedett járásnak, beszédnek, nagyobb agykapacitásnak. Ahogy hollófernyiges is megírta (#4), az összes óvilági majomra igaz, hogy nem tud C vitamint előállítani, tehát az a mutáció már minden bizonnyal a közös ősben is megvolt.

"Csak azon csodálkozom, hogy a c vitamint "előállító" funkciót nem próbálták még mesterségesen beültetni/aktiválni a dns-ben."

Nem tudom miért, amikor az emberi génmódosítás tiltott (legalábbis az örökletes, de máshogy meg elég problémás volna elintézni). Cserébe a táplálékkal remekül bevihető a C vitamin, szóval van sokkal egyszerűbb megoldás is a hiány pótlására.

Amúgy egyes betegségek lehet, hogy ritkábbak lennének, de az élettartam nehezen tudom elképzelni, hogy jelentősen nőne ott, ahol megfelelő a táplálkozás (nincs minőségi éhezés).

2020. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

A c vitamin nagyon sok betegséget tud megelőzni, gyógyítani. A megfelelő táplálkozás mellett sem egyenletes/megfelelő a szintje (ezért is tálalták fel a time-release kapszulást pl). Az orvosi vélemények nagyon eltérnek arról hogy mennyire is van szükségünk. 500mg vagy 2000? Ha meglenne a képességünk az előállításhoz akkor ez nem lenne kérdés.

Az emberkisérlet tilos de pl a tengerimalac kísérlet nem.. mégsem csinálják. Vagy csinálják csak nem reklámozzák hiszen a milliárdosnál is nagyobb üzletág a vitamin (meg a gyógyszer).

2020. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sadam87 ***** válasza:
100%

Milyen betegséget tud gyógyítani a C vitamin?

"mégsem csinálják."

De, csinálják. (Mondjuk ez nem tengerimalacon, de mindegy.)

[link]

A kapcsolódó összeesküvés elmélet azért tetszett.

2020. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
A c-vitamint szerintem keveritek a D-vitaminnal, az sokkal fontosabb vitamin, a c-vitaminnak leginkább a kollagén szintézisben van fontos szerepe
2020. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzó Láncszem nevű ősünk egyfolytában zöld leveleket, rügyeket, gyümölcsöket majszolt. Mi a ménkűnek állított volna még önmaga is elő C vitamint?
2020. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!