Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A vízben oldott vas eltávolíth...

A vízben oldott vas eltávolítható valamilyen egyszerű módon ?

Figyelt kérdés
Gondoltam a kút vizével töltenék meg egy medencét, de félek, hogy a klóros vegyszerek reakcióba lépnének vele. Vagy esetleg ezen gondolatom totál hülyeség ?

2020. jún. 18. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A vízben található vas általában valamilyen oxid formájában van jelen, azt már nem bántja a klór.
2020. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy valami ilyen van a háttérben, mert mágnessel ugye nem lehet a vasat összeszedni.

Látszik, hogy hülye vagyok a kémiához.

Azt hittem a vasnak az egyetlen oxidja a "rozsda".

Most látom, hogy van vagy 16 féle.

Remélem nem lesz a medencében vasklorid, amit a nyák lapok maratásához használnak.

2020. jún. 18. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Adagolj hozzá valami klórszármazékot, aztán ezt vezesd át aktívszén szűrőn, ezután elvileg sem vas, sem klór nem marad benne.
2020. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!